Reklama

Reklama

Uczniowie poznawali historię podczas marszu. Najlepszych wyróżniono nagrodami [FOTO]

Opublikowano: wt, 15 wrz 2020 08:31
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już po raz 20. odbył się Regionalny Marsz na orientację „Borowska Góra 2020”. W rywalizacji, która miała na celu przybliżyć uczestnikom historię, wzięło udział w sumie czternaście drużyn. Kto okazał się najlepszy w tej nietypowej rywalizacji?

Reklama

Regionalny Marsz na orientację „Borowska Góra” każdego roku ma przybliżać uczestnikom wydarzenia z września 1939 roku, które miały miejsce w naszym regionie. Tak było również podczas tegorocznej edycji, w której wzięło udział 14 drużyn. Uczestnicy rywalizacji otrzymali specjalnie przygotowane mapy z wyznaczoną trasą, która wiodła przez tereny leśne z Grocholic w kierunku Borowskiej Góry. Cały dystans musieli przemierzyć na piechotę, a po drodze zmierzyć się z przygotowanymi konkurencjami takimi jak m.in. udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, strzelanie z broni pneumatycznej, rzut granatem do celu, quiz wiedzy historycznej.

Wśród uczestników marszy byli uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Bełchatowa, Kleszczowa, Łękawy, Drużbic i Kurnosa. Rywalizację wygrała drużyna „Leniwce” z Kleszczowa, drugie miejsce zajęli harcerze ZHP „Żywica”, trzecie przypadło drużynie z III LO z Bełchatowa, a czwarte SP nr 3 z Bełchatowa. Nagrody i pamiątkowe jubileuszowe odznaki wręczono pod pomnikiem bohaterów Gór Borowskich.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE