Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie wraz z Polskim Teatrem Tańca zapraszają na wieczór z trzema tanecznymi spektaklami. Tryptyk choreograficzny Pawła Malickiego, zostanie zaprezentowany 16 września o godzinie 19:00, w sali teatralno – widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy, w ramach tegorocznej edycji Sceny dla tańca Instytutu Muzyki i Tańca.
Paweł Malicki konsekwentnie na przestrzeni kolejnych trzech lat realizował spójny tryptyk choreograficzny, złożony ze spektakli: „Hello, My Friend!”, „Hello, Stranger!”, „Hello. And Goodbye”. W kolejnych częściach spektaklu artysta konfrontuje siebie, tancerzy oraz widza z trzema istotnymi zagadnieniami. W „Hello, my friend!” choreograf podejmuje temat mężczyzn i męskości oraz związanych z nimi stereotypów i przekłamań. W „Hello, stranger!” twórca mierzy się z wyobcowaniem oraz lękami, jakie budzi w nas to, co nieznane. Zwieńczeniem tryptyku jest „Hello. And goodbye”, traktujące o wypełnianiu pustki.
Spektakl przeznaczony jest dla widzów pełnoletnich.
Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie MCK PGE Gigantów Mocy oraz na stronie: www.mck.belchatow.pl
„Hello, My Friend!”
Choreografia: Paweł Malicki
Muzyka: Asaf Avidan, Bloodstone, Las Hermanas Goggi, Boris Kovac & Ladaaba Orchestra, Elvis Presley, La Lupe, Nada Malanima, The Black Keys, Alva Noto
Aranżacja muzyki: Daniel Stryjecki
Kostiumy, scenografia: Paweł Malicki
Obsada: Fabian Fejdasz, Paulina Jaksim, Zbigniew Kocięba, Paweł Malicki
Czas trwania: 26 min
Choreograf Paweł Malicki podejmuje temat mężczyzn i męskości oraz związanych z nimi stereotypów i przekłamań. Koncentruje się na analizie reguł zachowań i współzależności panujących w męskich grupach. Przygląda się im z wnikliwością, ale i poczuciem humoru, nie uciekając przy tym od obnażania niedoskonałości, gdyż jak powszechnie wiadomo –nie ma ludzi idealnych, zwłaszcza mężczyzn.
„Hello, Stranger!”
Choreografia: Paweł Malicki
Muzyka: Alva Noto, Marino Marini, Nicola Porpora (wyk. Cecilia Bartoli), Grimes, Rebekah del Rio, G. F. Händel, Mukat Edits, Go Koyashiki, Bartosz Dziadosz
Reżyseria świateł: Ewa Garniec
Scenografia i kostiumy: Adriana Cygankiewicz
Aranżacja muzyki: Bartosz Dziadosz Obsada: Zbigniew Kocięba, Katarzyna Kulmińska, Kornelia Lech, Paweł Malicki, Marcin Motyl, Michał Przybyła, Sandra Szatan
Czas trwania: ok. 50 minut
Inny jest tym, czym nie jest i czym musi uzupełnić swój brak. Inny opowiada o swoich potrzebach. Inny jest podobny do mnie, jest Innym Ja, ma podobne nogi, ręce, głos, mowę. Inny ma swoje "wnętrze", swoją"głębię". W swej "głębi" jest on niewyczerpalną "pełnią", jest "bogactwem", które się "przelewa". Ale głębia ukazuje się i skrywa jednoczenie. Inność Innego wydobywa na jaw moją własną inność. Inność jest wzajemna... .
„Hello.And Goodbye”
Choreografia i taniec: Paweł Malicki
Światła: Daniel Stryjecki
Muzyka: AGF, The Bug, Ryoji Ikeda & Dumb Type, Tim Hecker, W. A. MozartGrafika: Mariusz Stryjecki
Czas trwania: 15 minut
W "Stworzeniu Adama" Michała Anioła Bóg przekazuje Adamowi iskrę życia (...). Cały sens obrazu (...) zawierał się w dwóch monumentalnych ciałach, wyciągających do siebie ręce, których palce wskazujące niemal się stykają. Jest między nimi milimetr przestrzeni. I w tej próżni jest życie. Monumentalność obrazu i bogactwo szczegółów stanowią jedynie ramę, otoczkę, która jeszcze bardziej ma podkreślić tę minimalną pustkę, ten pusty punkt, który mieści w sobie wszystko. ("Wpuść mnie", John Ajvide Lindqvist) Mimo, że jest ona często postrzegana jako nicość, albo pewien brak, w rzeczywistości nie jest czarną dziurą, lecz raczej pojemnikiem, który wszystko łączy, umożliwia i ogarnia. Jej istotą jest bezpośrednio powstający wgląd, doświadczeniem wibrująca radość, a wyrażeniem się aktywna miłość.
"Projekt realizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla Tańca 2017"