Reklama

Reklama

Tornister pełen uśmiechów

Opublikowano: śr, 9 sie 2017 11:20
Autor:

Tornister pełen uśmiechów - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Caritas po raz dziewiąty realizuje akcję Tornister Pełen Uśmiechów, dzięki której co roku kilkadziesiąt tysięcy dzieci z mniej zamożnych rodzin otrzymuje wyprawki szkolne. W tym roku tą pomocą zostanie objętych blisko 50 tys. uczniów, wśród nich są także dzieci z Bełchatowa.

Reklama

Kampania Tornister Pełen Uśmiechów realizowana jest od 2009 roku, jako odpowiedź na potrzeby dzieci z uboższych rodzin. Idea jest prosta: darczyńcy przygotowują wyprawki szkolne za pośrednictwem diecezjalnych i parafialnych Caritas do plecaków, które później przekazywane są dzieciom. Na terenie Bełchatowa piątą edycję akcji koordynuje Parafialny Zespół Caritas przy kościele na osiedlu Dolnośląskim. W minioną niedzielę chętni bełchatowianie już zabrali ze sobą puste plecaki by uzupełnić je w niezbędne przybory szkolne.

- Do naszej parafii trafiło łącznie 38 plecaków, 33 z nich zostaną rozdane uczniom w Bełchatowie, 5 sztuk wróci do archidiecezji łódzkiej - informuje Ryszard Kowalik prezes Parafialnego Zespołu Caritas w Bełchatowie i dodaje: - w tej chwili praktycznie wszystkie plecaki zostały zabrane przez parafian, którzy w najbliższym czasie uzupełnią je o niezbędne artykuły. Niemniej jednak jeśli ktoś miałby jeszcze ochotę włączyć się do akcji, to wzorem lat ubiegłych, może zakupić plecak i wypełnić go wyprawką. Takiej pomocy przecież nigdy nie za wiele.

  W każdym plecaku umieszczona jest podstawowa informacja o uczniu, jego wiek i płeć oraz lista niezbędnych przyborów.

  - Najczęściej jest tak, że darczyńcy kupują zdecydowanie bogatszą wyprawkę niż jest na tych karteczkach, dzięki temu możemy znacząco umilić początek roku tym dzieciom, których sytuacja rodzina jest trudna - mówi Ryszard Kowalik

   Jak informuje Ryszard Kowalik bełchatowianie z pełnymi plecakami wrócą do parafii około 20 sierpnia, osiem dni później zostaną one przekazane uczniom.

   Środki na zakup tornistrów pochodzą z rozprowadzania świec podczas akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

   UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
   wróć na stronę główną

   Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

   e-mail
   hasło

   Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

   Komentarze (0)

   Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.