Reklama

Testy przesiewowe i rekord zachorowań w Polsce. Jak wygląda sytuacja w powiecie bełchatowskim?

Opublikowano:
Autor:

Testy przesiewowe i rekord zachorowań w Polsce. Jak wygląda sytuacja w powiecie bełchatowskim?  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W kraju padł kolejny rekord zakażeń koronawirusem. W ciągu jednej doby, testy wykazały zakażenie SARS-CoV-2 u 809 nowych pacjentów. To najwięcej od początku epidemii. Ministerstwo Zdrowia informuje jednak, że jedną z przyczyn wzrostu są badania przesiewowe na dużą skalę i... spodziewa się wzrostu zakażeń po weekendzie. Co ważne nie notuje się analogicznych rekordów śmiertelności, a lwia część przypadków to pacjenci bezobjawowi. Jak na tle ogólnopolskich danych wygląda sytuacja w powiecie bełchatowskim?

Zaledwie wczoraj (06.08) rząd poinformował o regionalizacji obostrzeń związanych z koronawirusem. Ostrzejsze restrykcje mają dotyczyć w sumie 19 powiatów, w których epidemia rozwija się najszybciej – nowe przepisy wchodzą w życie od soboty, 8 sierpnia. Więcej na ten temat przeczytacie w artykule Minister wprowadza koronawirusowe obostrzenia w czerwonych powiatach...

W piątek, 7 sierpnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowym, dobowym rekordzie zachorowań. W ciągu 24 godzin przybyło aż 809 osób z potwierdzonym COVID-19. To najwięcej od początku epidemii.

Ministerstwo Zdrowia zaznaczyło przy tym, że w Polsce prowadzone są badania przesiewowe na szeroką skalę, a to skutkuje coraz większą wykrywalnością zakażeń. Przewiduje się też, że liczba ta może wzrosnąć po weekendzie.

- Z dużym prawdopodobieństwem zakładamy, że w prowadzonych masowych badaniach, pojawią się kolejne pozytywne wyniki testu na koronawirusa. (...) Mamy rekord zakażeń koronawirusem i ciąg dalszy badań przesiewowych w Polsce. Na dużą skalę zaczynamy je w woj. małopolskim. Spodziewajmy się więc, że wyniki badań, które dostaniemy przez weekend, oznaczają kolejne wzrosty zarażeń w Polsce – mówił wiceminister zdrowia, Janusz Cieszyński w rozmowie z portalem onet.pl

MZ zauważa też, że w porównaniu z innymi krajami, w Polsce niewiele osób chorych wymaga hospitalizacji, a zaledwie 73 osoby z ponad 50 tys. zakażonych potrzebują respiratora. Zdecydowana większość zakażonych to pacjenci bezobjawowi. Rekordy zachorowań nie przyniosły też większej ilości ofiar, w ciągu ostatniej doby z powodu koronawirusa zmarło 13 osób. W sumie od początku epidemii SARS-CoV-2 zmarło 1787 osób, u których potwierdzono wirusa - zdecydowana większość z nich miała choroby współistniejące.

A jak wygląda sytuacja w regionie? Z danych opublikowanych przez biuro prasowe wojewody łódzkiego w dniu 07.08.2020 wynika, że w ciągu minionej doby w całym Łódzkiem przybyło 46 pacjentów z potwierdzonym badaniami COVID-19.

Potwierdzone wyniki dotyczą:

  • dwojga dzieci
  • ośmiu młodych kobiet
  • ośmiu kobiet w średnim wieku
  • czterech kobiet w starszym wieku
  • jednego nastoletniego chłopca
  • jedenastu młodych mężczyzn
  • ośmiu mężczyzn w średnim wieku
  • czterech mężczyzn w starszym wieku
Są to osoby w wieku od 3 do 89 roku życia.

Sytuacja w powiecie bełchatowskim pozostaje praktycznie bez zmian. W ostatniej dobie odnotowano tu 1 przypadek zakażenia SARS-CoV-2. Od początku epidemii w powiecie zachorowało 228 osób, z czego 182 wyzdrowiały.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE