Reklama

Sztab WOŚP policzył ilu bełchatowian przyszło "zagrać z orkiestrą". Wiemy za jaką kwotę wylicytowano podarowane fanty!

Opublikowano:
Autor:

Sztab WOŚP policzył ilu bełchatowian przyszło "zagrać z orkiestrą". Wiemy za jaką kwotę wylicytowano podarowane fanty! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Według szacunków bełchatowskiego sztabu WOŚP blisko 15 tys. bełchatowian przyszło wspierać tegoroczną orkiestrę gorących serc. To nieoficjalny rekord, bowiem w przeszłości nigdy jeszcze tak wiele osób nie bawiło się na tej imprezie w Bełchatowie. Członkowie sztabu zdradzili też, co zostało wylicytowane za najwyższą kwotę.

Tegoroczny 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bełchatowie był rekordowy. Blisko 300 wolontariuszy uzbierało kwotę, najwyższą w historii zbiórek WOŚP w górniczo-energetycznym mieście. Ostatecznie po podliczeniu do puszek wrzucono ponad 173 tys. zł. Okazuje się, że to nie koniec rekordów. Z szacunków bełchatowskiego sztabu wynika, że wspierać akcję WOŚP przyszła rekordowa liczba blisko 15 tys. mieszkańców Bełchatowa.

- Takie statystyki otrzymaliśmy od galerii Olimpia, w której odbywał się po raz kolejny raz WOŚP. Osoby wchodzące do galerii liczyło specjalne urządzenie. Z tego względu, że była to niedziela niehandlowa, specjalny czujnik liczył tylko osoby, które przyszły na tegoroczny finał - mówi Rafał Kaleciński, szef bełchatowskiego sztabu WOŚP. - Jestem niezmiernie szczęśliwy, że tak wielu bełchatowian przyszło wspierać zbiórkę. Takich tłumów jeszcze nigdy nie widziałem - cieszy się bełchatowianin.

Tradycyjnie podczas orkiestry można było licytować wystawione na aukcję fanty, gadżety i vouchery. Organizatorzy przygotowali blisko 100 licytacji, za które wpłynęło na konto WOŚP ok. 14 tys. zł. Za najwyższą kwotę 700 zł został wylicytowano weekend dla 2 osób w Gospodarstwie Agroturystycznym Grobla. Kolejna osoba za 650 zł wylicytowała voucher na pobyt w Akademii Leczenia Bólu i SPA. Z kolei 530 zł zapłacono za wyprawę na quadach dla 2 osób.

- To było niesamowite, że ludzie sami przynosili do nas rzeczy na licytacje. Było tego tak wiele. Chętnych do licytowania też było bardzo dużo osób - mówi Rafał Kaleciński. - Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom, którzy przyszli razem z nami zagrać w orkiestrze, a także wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację WOŚP w Belchatowie - dodał.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE