Reklama

Szpital w Bełchatowie pozostanie bez dyrektora [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Szpital w Bełchatowie pozostanie bez dyrektora [VIDEO] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wygląda na to, że jeszcze przez kilka miesięcy Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie pozostanie bez dyrektora. Ostatecznie nowego sternika placówki ma wyłonić postępowanie konkursowe, które nie zostało jeszcze ogłoszone.

W ubiegłym roku w marcu ze stanowiska dyrektora bełchatowskiej placówki medycznej zrezygnował Paweł Skoczylas. Po nim obowiązki czasowo przejął Witold Tomaszewski z departamentu zdrowia Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Natomiast jesienią 2018 r. zakończono procedurę wyłaniania nowego dyrektora. Miał nim zostać Wojciech Gwoździk, który oficjalnie zarządzanie szpitalem powinien objąć z początkiem bieżącego roku.Do tego jednak nie doszło, bo jak wyjaśnia Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa:

- Tryb konkursowy był procedowany jesienią, ostatecznie nie zakończył się rozstrzygnięciem jednoznacznym, w efekcie tego ówczesny Zarząd Województwa Łódzkiego wyznaczył pewną osobę. Decyzją obecnego Zarządu Województwa, wybór ten nie został utrzymany - wyjaśnia Ziemba

W związku z zaistniałą sytuacją powołano kolejną osobę w roli pełniącego obowiązki dyrektora - do 17 stycznia jest nią Bożena Liberda. W ciągu kolejnych kilku miesięcy zostanie przeprowadzony konkurs, który ma wyłonić nowego dyrektora.

- Jesteśmy w trakcie procedury, która ostatecznie wyłoni dyrektora przez tryb konkursowy.[...] Miejmy świadomość, że z dnia na dzień, a nawet z tygodnia na tydzień ta decyzja nie będzie podejmowana ostatecznie i te procedury muszą trwać. Jest to niezależne od Zarządu Województwa, są to ustalenia ustawowe, które również nas obowiązują - informuje Ziemba

Całe postępowanie konkursowe może potrwać ok 3 miesięcy, czyli domknie się pełny rok, kiedy Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II nie będzie miał dyrektora.

W kuluarach mówi się, że jego brak ma podłoże stricte polityczne. Wojciech Gwoździk, związany z Platformą Obywatelską został powołany przez Zarząd Województwa w końcówce poprzedniej kadencji samorządowej, gdy rządziły PO-PSL. W chwili obecnej, gdy łódzkim województwem rządzi PiS, decyzje personalne zostały zmienione.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE