Reklama

Szpital w Bełchatowie nie ma wolnych łóżek dla chorych na koronawirusa. Jak sytuacja w województwie?

Opublikowano:
Autor:

Szpital w Bełchatowie nie ma wolnych łóżek dla chorych na koronawirusa. Jak sytuacja w województwie?  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Służby prasowe wojewody łódzkiego poinformowały o sytuacji w szpitalach w regionie, które zostały wyznaczone do przyjmowania chorych na COVID-19. W większości placówek nie ma problemu z liczbą wolnych łóżek zakaźnych. Pełne obłożenie miejsc jest tylko... w bełchatowskim szpitalu.

Obecnie na 350 miejsc w pięciu placówkach medycznych w regionie, które są przygotowane do przyjmowania osób zarażonych koronawirusem, wolne są 134. Jak podają służby wojewody łódzkiego, cały czas monitorowana jest liczba wolnych łóżek zakaźnych w województwie.

- Oczywiście, jeśli będzie taka potrzeba szpitale są przygotowane na zwiększenie liczby łóżek zakaźnych – informuje biuro prasowe wojewody łódzkiego.

Okazuje się, że wolnych miejsc nie ma w bełchatowskim szpitalu, który ma zajęte wszystkie 20 łóżek przeznaczonych dla osób chorych na COVID-19. To jest w tej chwili jedyna placówka ze 100 proc. obłożeniem przygotowanych miejsc w związku z pandemią. W ostatnich dniach do szpitala w Bełchatowie trafili m.in. ci pensjonariusze z bełchatowskiego Domu Pomocy Społecznej (14 osób), których stan zdrowia się pogorszył ze względu zakażenie wirusem SARS-CoV-2 . Przypomnijmy, że w DPS odnotowano w ub. tygodniu aż 56 przypadków zarażenia koronawirusem.

A jak sytuacja z dostępnością szpitalnych łóżek zakaźnych wygląda w innych szpitalach? Najwięcej bo w sumie 63 łóżka dostępne są w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. M. Skłodowskiej - Curie w Zgierzu, 50 wolnych miejsc jest w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu im. dr Wł. Biegańskiego w Łodzi, 3 w Szpitalu Powiatowym w Radomsku (z możliwością zwiększenia liczby miejsc o 20) oraz 18 w Tomaszowskim Centrum Zdrowia Sp. z o.o.

- W tej chwili nie brakuje również miejsc respiratorowych. Na 143 takie miejsca jest 99 wolnych – informują służby wojewody.

Dziś w województwie łódzkim odnotowano łącznie 57 kolejnych zakażeń koronawirusem, które potwierdzone zostały pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Po raz kolejny zarażenia odnotowano w powiecie bełchatowskim – tym razem jest to 9 mieszkańców. Przypomnijmy, że w ostatnich dniach w Bełchatowie i okolicach, wzrasta liczba osób zakażonych koronawirusem. W minionych weekend odnotowano aż 20 przypadków. Obecnie w pow. bełchatowskim liczba zarażonych to 125 osób, a na kwarantannie przebywa łącznie 532 mieszkańców.

Sytuacja epidemiczna w województwie łódzkim:

  • Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 6546
  • Liczba osób aktualnie zakażonych: 1026
  • Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem: 7
  • Liczba osób objętych kwarantanną: 5047
  • Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 720
  • Liczba osób, które wyzdrowiały: 5245
  • Liczba osób, które zmarły: 275

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE