Reklama

Reklama

ZUS policzył stulatków w regionie. Ile lat ma najstarszy emeryt w Łódzkiem?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: pixabay/poglądowe

ZUS policzył stulatków w regionie. Ile lat ma najstarszy emeryt w Łódzkiem?  - Zdjęcie główne

foto pixabay/poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Łącznie 167 stulatków w województwie łódzkim pobiera co miesiąc tzw. „świadczenie honorowe”, jakie przysługuje każdej osobie, która ukończyła 100 lat. Najstarsza emerytka w Łódzkiem ma 107 lat.

Reklama

Zdecydowaną większość wśród stulatków w województwie łódzkim stanowią kobiety. Ze statystyk ZUS wynika, że aż 143 emerytów to panie, a 24 to mężczyźni. Jak informuje placówka, każda osoba, która kończy 100 lat, może liczyć na przyznanie świadczenia honorowego. Jego wysokość zależy od tzw. kwoty bazowej w dniu setnych urodzin. Dla osób, które od 1 marca br. do końca lutego przyszłego roku będą kończyły 100 lat, wynosi ona 4 512,41 zł brutto. Pieniądze wypłacane są co miesiąc i nie podlegają waloryzacji, co oznacza, że do końca życia wypłacana jest w tej samej wysokości obok podstawowego świadczenia tj. emerytury czy renty.

– Najstarsza emerytka, która ukończyła 100 lat, ma obecnie 107 lat i 3 miesiące, a najstarszy mężczyzna ma 105 lat i 3 miesiące – mówi Monika Kiełczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa łódzkiego.

Co ważne, stulatek nie musi przy tym składać żadnych wniosków aby otrzymać to świadczenie, ponieważ jest to specjalne świadczenie honorowe, które emeryci i renciści otrzymują z chwilą ukończenia 100 lat. Przyznawane jest ono także tym osobom, które nie pracowały i nie pobierają emerytury czy renty. Placówka zaznacza, że jednak w takim przypadku wniosek o świadczenie jest jednak wymagany, ponieważ osoby te nie znajdują się w systemie ZUS.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy