Reklama

Strzelali do budynku MCK w Bełchatowie? Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie

Opublikowano: śr, 30 wrz 2020 17:17
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie doszło do aktu wandalizmu. Nieznani na chwilę obecną sprawcy rozbili trzy szklane witryny. Istnieje podejrzenie, że mogli to zrobić przy użyciu wiatrówki. Wstępnie straty zostały wycenione na 500 zł, policja podkreśla jednak, że ta kwota może się jeszcze zmienić.

Sytuacja miała miejsce w środę, 23 września w późnych godzinach wieczornych – najprawdopodobniej między 21:00 a 22:00. Nieznani sprawcy rozbili witryny w MCK w Bełchatowie, znajdujące się od strony wejścia do Gigantów Mocy. Damian Nowak, dyrektor placówki mówi, że na chwilę obecną ciężko jednoznacznie stwierdzić, jak doszło do zniszczenia witryn.

- Uszkodzenia wskazują na uderzenie ciężkim przedmiotem, mógł to być kamień albo kawałek kostki brukowej. Jest też podejrzenie, że ktoś mógł do witryn strzelić z wiatrówki – mówi Damian Nowak.

Jak informuje bełchatowska policja, dalej trwają prace związane z dochodzeniem, a dla dobra śledztwa funkcjonariusze nie mogą zdradzić szczegółów.

- W tej sprawie śledczy prowadzą dochodzenie, przed policjantami jeszcze wiele czynności do wykonania, zmierzających do ustalenia sprawcy przestępstwa. Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – informuje KPP Bełchatów.

Na chwilę obecną straty wyceniono na około 500 zł, ta kwota może jednak ulec zmianie w czasie prowadzenia czynności.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE