Strażnicy miejscy z Bełchatowa chcą pracować bezpieczniej. Doczekali się remontu siedziby

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dyżurka Miejskiej przechodzi remont. Przebudowa ścian wewnętrznych i montaż specjalnej szyby to elementy, których modernizacja podyktowana jest głównie względami bezpieczeństwa. Na tym jednak nie koniec prac w siedzibie jednostki, bo przekształcane jest również centrum obsługi monitoringu, wszystko po to, by spełniało wymogi RODO.

Dyżurka znajduje się przy samym wejściu do siedziby Straży Miejskiej, dzięki czemu mieszkańcy przychodzący z drobnymi interwencjami lub pytaniami są natychmiast obsługiwani. By obsługa ta była jak najbardziej bezpieczna – zarówno dla interesantów, jak i samych funkcjonariuszy – dyżurka przechodzi właśnie przebudowę.

- Nie jesteśmy instytucją powołaną do wypisywania mandatów, ale służbą dbającą o ludzkie życie i bezpieczeństwo. Abyśmy w pełni mogli realizować stawiane nam zadania, musimy pracować w sytuacji pełnego zabezpieczenia. Mamy interesantów często agresywnych i złośliwych, którzy potrafią zagrozić bezpieczeństwu strażnika, czy nawet zdewastować naszą siedzibę. Trwający remont jest właśnie po to, by każdego dnia i o każdej porze praca naszych strażników była przed wszystkim bezpieczna – tłumaczy komendant bełchatowskiej Straży Miejskiej Piotr Barasiński.

Po zakończeniu prac remontowych, które planowane jest jeszcze w wakacje, dyżurka spełniać będzie wszystkie wymogi bhp, ale także te związane z RODO. Dobudowana została już przednia ścianka, wkrótce zamontowana w niej zostanie specjalna szyba.

- Będzie ona stanowić barierę, która zabezpieczy dyżurującego strażnika przed niespodziewanym atakiem. Takie sytuacje miały miejsce w wielu jednostkach na terenie całego kraju, chcemy ich zwyczajnie uniknąć. Poza tym dzięki tej szybie nie będzie słychać prowadzonych w dyżurce rozmów telefonicznych i radiowych – dodaje komendant Barasiński.

Prace prowadzone w siedzibie Straży Miejskiej to także modernizacja centrum obsługi monitoringu. Przypomnijmy, że straż obsługuje 16 kamer monitoringu miejskiego umieszczonych w centrum, m.in. na większych skrzyżowaniach czy placach. Kamery montowane są także na budowanych przez miasto obiektach sportowych i rekreacyjnych, np. 6 jest na Jabłoniowym Sadzie, 21 na kompleksie sportowym na Binkowie, na Przytorzu 4 a na Dolnośląskim - 9. Dzięki miejskiemu wsparciu, także one zostaną podłączone do systemu, co z kolei zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców i pomoże chronić miejską infrastrukturę. Modernizacja centrum monitoringu przeprowadzona będzie do końca 2019 roku.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE