Reklama

Reklama

Strajk w KWB Bełchatów na horyzoncie. Związkowcy grożą zatrzymaniem kopalni!

Opublikowano: czw, 24 wrz 2020 15:29
Autor:

Strajk w KWB Bełchatów na horyzoncie. Związkowcy grożą zatrzymaniem kopalni! - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pogotowie strajkowe i oflagowane budynki w bełchatowskiej kopalni. Górnicy nie zgadzają się na ograniczenie energetyki węglowej w najbliższej przyszłości. Żądają budowy odkrywki Złoczew i zmian w Polityce Energetycznej Polski do 2040 roku. Coraz głośniej słychać o strajku i groźbie zatrzymania ruchu w kopalni. Do protestu zamierzają przyłączyć się również energetycy. Już 2 października pracownicy kopalni i elektrowni pojadą wraz z górnikami i energetykami z innych regionów protestować na ulicach Warszawy.

Reklama

Związki zawodowe z bełchatowskiej kopalni ogłosiły pogotowie strajkowe. Przed budynkami wywieszono flagi, a organizacje związkowe przekształciły się w komitet protestacyjno-strajkowy. Napięta sytuacja w kopalni to efekt ostatnich rządowych zapowiedzi o ograniczeniu w ciągu 20 lat produkcji prądu z węgla i przejściu na "zieloną energię". W najnowszym projekcie Polityki Energetycznej Polski do 2040 roku założono, że przy umiarkowanym wzroście kosztów uprawnień do emisji CO2 spadek udziału węgla w krajowej produkcji energii elektrycznej zmaleje do 56 proc. w 2030 roku, a dziesięć lat później do 28 proc. Sytuacja dla branży górniczo-energetycznej zrobi się jednak jeszcze bardziej dramatyczna przy mniej optymistycznym założeniu... gdy uprawnienia do emisji CO2 gwałtownie wzrosną. Wówczas rola węgla w miksie energetycznym ma być jeszcze bardziej ograniczona do 37 proc. w 2030 r. i 11 proc. w 2040 r. Obecnie prąd produkowany w tradycyjnych elektrowniach węglowych stanowi obecnie ok. 70 proc. wytwarzanej energii w Polsce.

Na taką zmiany w energetyce nie chcą zgodzić się górnicy. Zarówno w kopalniach na Śląsku, jak i ci wydobywający węgiel brunatny. Nie dziwi więc, coraz bardziej nerwowa atmosfera w bełchatowskiej kopalni i elektrowni. Tak gwałtowna zmiana kursu w energetyce oznacza bowiem, że o odkrywce Złoczew można... praktycznie zapomnieć. Związkowcy z KWB Bełchatów mówią wprost, że takie decyzje rządu zagrażają tysiącom miejsc pracy w górnictwie i dalszemu funkcjonowaniu całej branży. W bełchatowskiej kopalni nie mówi się już tylko o protestach na ulicy, ale o strajku i zatrzymaniu całej kopalni.

- Strajk i zatrzymanie ruchu kopalni to jest w tej chwili bardzo prawdopodobny scenariusz, bo jesteśmy pod ścianą. Jesteśmy gotowi na takie rozwiązanie. Pogotowie strajkowe to krok w tę stronę. Obecnie forsowana przez rząd polityka energetyczna zniszczy górnictwo, ale też gospodarkę – mówi Ryszard Fryś, przewodniczący "Solidarności" w KWB Bełchatów. - W najbliższym czasie każda z organizacji związkowych osobno wchodzi w spór zbiorowy. Mobilizacja jest w całym kraju, nie tylko w Bełchatowie, ale też w Turowie czy na Śląsku – dodaje.

Jak podkreśla szef kopalnianej "Solidarności", konkretne decyzje mają zapaść po 28 września. Do tego czasu wszystkie organizacje mają wejść w spory zbiorowe.

Komitet protestacyjno-strajkowy ma zostać powołany w najbliższych dniach również w bełchatowskiej elektrowni. Dziś związki zawodowe mają spotkać się jeszcze z dyrekcją na rozmowach, ale jak przyznają sami przedstawiciele organizacji związkowych są już krok od pogotowia strajkowego.

Andrzej Nalepa, przewodniczący ZZPRC w Elektrowni Bełchatów mówi, że niepokój wśród załogi elektrowni jest coraz większy. Zdradza również, że na spotkaniach z przedstawicielami Ministerstwa Klimatu związkowcy nie mogą uzyskać rzeczowych informacji odnośnie przyszłości energetyki w kraju. Tak było podczas ostatniego spotkania na Wojewódzkiej Radzie Dialogu Społecznego.

- Przedstawiciel ministerstwa nie był w stanie odpowiedzieć, jak zamierzają zapewnić dziesiątki tysięcy miejsc pracy przy odnawialnych źródłach energii. Zmiana polityki energetycznej oznacza ogromne koszty dla społeczeństwa, nikt nie ma pomysłu, jak tak ubogie w porównaniu do krajów zachodu, społeczeństwo jak nasze, ma sobie poradzić z tą rewolucją energetyczną. Wzrosną ceny energii, a to się odbije na ludziach. Grozi nam załamanie gospodarcze – mówi Andrzej Nalepa.

Jak dodaje, kolejne partie polityczne rządzące w kraju przespały ostatnie lata, a mogły powoli przygotowywać krajową energetykę na zmiany.

- Nie zrobiono kompletnie nic, aby przygotować energetykę na ten czas. A teraz pod wpływem polityki Komisji Europejskiej rozkłada się naszą energetykę na łopatki, snując wizje o zielonej energii. Gdy pytamy prezesa PGE GiEK co dalej z kopalnią i elektrownią, słyszymy tylko wymijające odpowiedzi. Nie ma żadnej pewności co do przyszłości – mówi Andrzej Nalepa.

Jak podkreśla, zarówno energetycy i górnicy mają wspólny interes w walce o przyszłość energetyki opartej na węglu. Dlatego prawdopodobnie wszystkie organizacje związkowe z elektrowni Bełchatów pojawią się na manifestacji, którą odbędzie się 2 października w Warszawie. Swój udział zapowiada również wiele organizacji związkowych z bełchatowskiej kopalni. Ogólnopolską demonstrację branży górniczej i energetycznej na ulicach stolicy szykuje Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych. Uliczny protest ma rozpocząć się pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości, a zakończyć pod siedzibą premiera. Według OPZZ obecny projekt Polityki Energetycznej Polski do 2040 roku oznacza "cichy wyrok śmierci dla górnictwa węgla kamiennego, brunatnego, paliw kopalnych, sektora energetycznego, przemysłu chemicznego, cementowego, hutniczego, stalowego i transportu".

- Dotychczasowe obietnice spowolnienia procesu transformacji energetycznej i zachowania suwerenności składne przez premiera oraz ministrów zostały ostatnio brutalnie zweryfikowane kolejnymi zapowiedziami unijnych dygnitarzy. Otwarcie mówi się o zapowiedziach likwidacji zakładów pracy i zwolnieniach tysięcy pracowników – informuje Rada Branży OPZZ "Górnictwo i Energetyka".

Czego będą domagali się związkowcy podczas wielkiej demonstracji na ulicach stolicy? Przede wszystkim zweryfikowania energetycznej polityki do 2040 roku i odrzucenia nowych celów klimatycznych Unii Europejskiej. Według OPZZ obecny projekt będzie oznaczał wykluczenie wielu regionów przemysłowych i uzależnienie energetyczne od importowanych surowców i drastyczny wzrost bezrobocia, dlatego organizacje związkowe żądają przygotowania nowej polityki energetycznej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (161)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +3 / -3

  mc 1234

  Wyjaśnijcie mi o co chodzi z jakimś Radomskiem ,Pajęcznem? Czytam codziennie komentarze jakiś frustratów i naprawdę nie wiem o czym oni piszą. Moje podejrzenia padają na pracowników kopalni lub związkowców (de facto też pracowników kopalni).Nikogo nie interesują wasze żale!Won!

  • rok temu | ocena +10 / -10

   Marian

   Naprawdę, tak ciężko domyślić się od ponad pięciu lat o co chodzi z Radomskiem i Pajęcznem? To nie są żadne żale i nikt mi nie będzie mówił won. Frustratami będą wszyscy, jak to wszystko padnie na pysk.

 • rok temu | ocena +45 / -45

  ja

  Teraz się obudziliście? Gdzie byliście przed wyborami. Wchodziliście bez mydła w d.pę pisowi. Teraz lament. Jak sobie wybraliście, tak macie. Oni wasz strajk mają tam , gdzie im wchodziliście.

  • rok temu | ocena +4 / -4

   mc 1234

   Oświeć nas na kogo głosowałeś?

   • rok temu | ocena +32 / -32

    ja

    Na pewno nie na mafię.

  • rok temu | ocena +38 / -38

   on

   Wróciło stare hasło ,,program partii-programem narodu" oraz koryto+.Ojczyzna dojna wróciła d.la swoich

 • rok temu | ocena +6 / -6

  Ze sztabu Nalepy

  2 października jak pojedziemy to ja na Orlenie wódki nie kupuję tylko biorę bańkę bimbru i będziemy drzeć się z całych sił.

 • rok temu | ocena +26 / -26

  Wróżbita Jarosław

  Śląsk podpisał "ugodę" z rządem. Naszym zadaniem będzie wsparcie finansowe tej "ugody", tzn. dotowanie śląskich kopalń z pieniędzy PGE. PGE dopóki może będzie sponsorem wszystkiego w Polsce, aż przyjdzie dzień, w którym wszystko to j***ie z hukiem i nastąpi ciemność!!!

 • rok temu | ocena +19 / -19

  Obserwator

  https://energetyka24.com/niemcy-po-cichu-wlaczyli-nowa-elektrownie-weglowa Nas chcą zamykać, a Niemcy otwierają nowe kopalnie... Unia to Niemcy!!! Myślę, że więcej nie muszę dodawać

 • rok temu | ocena +4 / -4

  Hipoteza

  Śmiechu warte

 • rok temu | ocena +8 / -8

  Artur

  Mamy jakieś elektrownie jądrowe, co byśmy mogli uruchomić po wygaszeniu Bełchatowa? Zgodnie z informacjami dziennika Les Echos, rosnące zapotrzebowanie na energie elektryczną nie mogło zostać zaspokojone przez elektrownie jądrowe oraz farmy wiatrowe. Francuski operator sieci przesyłowej (RTE) tłumaczy, że w takim potrzebne było uruchomienie elektro... Rozwiń

  • rok temu | ocena +7 / -7

   T

   Nie Niemcy nam udostępnia swoją tanią energię. Lub tranzyt gazu z Rosji. Jak będziemy oczywiście pokornymi wasalami.

 • rok temu | ocena +18 / -18

  Ebe

  Sorry za odejście od tematu, ale artykuł nośny i może więcej osób przeczyta. Piątek wieczór, wyjrzyjcie przez okno, ludzie z Dolnośląskiego, Binkowa czy Przytorza jak spalarnia odpadów medycznych daje czadu na Przemysłowej. Zamoście i Grocholice, ciekawe jak tam powietrze u Was. Może jakieś dziennikarskie śledztwo wyjaśni dlaczego oni tak kopcą w... Rozwiń

 • rok temu | ocena +30 / -30

  Kasia

  Chłopaki na Śląsku to wydobywają węgiel ale nie taką metodą jak tu. Górnicy są na Śląsku tu są goście w lakierkach.

  • rok temu | ocena +14 / -14

   Kitajski

   Tu są podróbki torfowe

 • rok temu | ocena +44 / -44

  EBE

  Panie i Panowie! Nigdy więcej Radomska i Pajęczna w Bełchatowie!

  • rok temu | ocena +4 / -4

   Piotr

   Lecz się człowieku.

  • rok temu | ocena +37 / -37

   Rycho

   No te z Pajęczna to zlosliwce pierwszego sortu.

   • rok temu | ocena +0 / -0

    E..

    Zapamiętajcie, że EPJ-oty to KŁOPOTY i CIEMNOTY

  • rok temu | ocena +38 / -38

   :)

   I żadnych Gorzkowic. Żenada. Słoma z butów.

   • rok temu | ocena +11 / -11

    Świec przykładem

    Cóż za solidarność i polskość . Gorzkowice , Pajęczno czy Radomsko byli wcześniej i mi nie przeszkadzają ludzie z pobliskich miejscowości

 • rok temu | ocena +22 / -22

  Olek

  A górnicy ze Śląska dogadali się z rządem. Mają Was kopidołów w głębokim poważaniu HA HA HA.

 • rok temu | ocena +22 / -22

  Szloch i lament

  Prąd będzie i tak w gniazdkach czy zamkną ten zakład czy inny. Nie bez powodu proces wygaszania idzie do przodu. Wkoncu się wzięli za ten folwark Polski.

  • rok temu | ocena +15 / -15

   Jar

   Pewno że będzie Zapłacisz 2× tyle za niemiecki czy francuzki.

   • rok temu | ocena +25 / -25

    eko

    Pisze się francuski. Pewnie będzie tańszy, bo jest z OZE i atomu.

   • rok temu | ocena +10 / -10

    Olejnikłysapałaznakpedała

    Płaci więcej to twój stary za prawo do oddychania bo wyziewy alkoholu ma z ryja

   • rok temu | ocena +20 / -20

    Może być nawet z Hiszpanii

    Ja zapłacę za ten prąd a ty będziesz wkoncu pracował żeby móc przeżyć .

 • rok temu | ocena +25 / -25

  Poganin

  No i przypał. Jest porozumienie z nierządem i co teraz zrobicie? Nic? Wasz czas już się kończy i jest problem, co? Przecież żaden z was energetyków i torfiorzy nie pójdzie do prywaciarza za 4 tysie brutto, bo za darmo robić nie będziecie. Sam jestem ciekawy jaka będą mieli alternatywę ci, którym do emerytury zabraknie z 10 , 15 lat

 • rok temu | ocena +21 / -21

  He he he

  Ale się denerwują cwaniaki z PGE. Ale zaraz fajrant i do maxa z pieskiem na dwa razy sto żeby stara nie widziała.

 • rok temu | ocena +11 / -11

  Marek

  No dzisiaj piątek, trzeba szykować papiery Pani Prezes na kolejnych nieudaczników i złośliwcow od Pieluchy.

 • rok temu | ocena +20 / -20

  Zagz

  Nawiekszego truciciela w Europie elektrownie Bełchatów jako zagrożenie dla ludzkego życia trzeba natychmiast zamknąć

 • rok temu | ocena +29 / -29

  Marian

  Pisiory razem z pseudo związkowcami wykończą kopalnię, elektrownię i region. Kiedy wreszcie to zrozumiecie. To grabarze, dla nich liczą się tylko i wyłącznie własne korzyści.

 • rok temu | ocena +18 / -18

  Były związkowiec

  Dziś jestem na emeryturze z żoną a córka w Norwegii z mężem i dziećmi. Syn w Niderlandach. Miło wspominamy pracę na PGE imieniny Grażyny czy Barbary , Zofi. Serniczek i po kielichu też było za cycuszek się potrzymało . Domy wszyscy pobudowali , część kolegów i koleżanek już niestety nie ma. Zakład na tyle okradania i finansowania pracowników że jes... Rozwiń

  • rok temu | ocena +11 / -11

   Młody zagranica

   Nie wiem za co minusy, ale prawda.

 • rok temu | ocena +29 / -29

  czytelnik ... ale już chyba nie

  Panie właścicielu portalu, to minusowanie i ukrywanie komentarzy to jakaś kompromitacja. Proszę się ogarnąć.

  • rok temu | ocena +31 / -31

   EBE

   Sam się ogarnij, piszesz bzdury i się dziwisz, że ludzie dają minusy. Może najzwyczajniej większość zdaje sobie sprawę z tego że likwidacja tysięcy miejsc pracy nie przyniesie niczego dobrego dla regionu

  • rok temu | ocena +11 / -11

   Andrewa

   Nie mozna dodać własnego zdania nawet jak się piszę kulturalne komentarze. WSTYD CENZURA Z DNIA NA DZIEŃ WIĘKSZĄ

 • rok temu | ocena +27 / -27

  Ozzy

  Z waszego strajku w Warszawie będzie wielkie g. ówno. Górnicy że Śląska dogadali się z rządem. Hue hue hue

  • rok temu | ocena +20 / -20

   stop dotacjom dla górnictwa

   Ha, ha. Już widzę obietnice tych trzynastek, czternastek, Barbórek, ekwiwalentów i innych dotacji. Walnie to wszystko na pysk, bo okaże się, że jest nierentowne i pozostali podatnicy nie będą wiecznie finansować górników.

 • rok temu | ocena +37 / -37

  Rezerwowi

  Ci co strajkują poblokowac przepustki i wysłać świadectwa pracy. Podwykonawcy nie strajkują i czekają na możliwość przyrobienia monety na terenie PGE. Jak im tak źle i nie rozumią że pracodawca daje im możliwość jeszcze parę lat leżenia i dojenia monety to gonić nierobów.

  • rok temu | ocena +13 / -13

   Fifcio

   Podwykonawcy wejda i KWB staje jak fiut Wieskowi przy drodze w buzi u Karyny

 • rok temu | ocena +49 / -49

  BK

  Nie rozumiem po co ten strajk? Skoro kopalnia i elektrownia nie sa juz rentowne i trzeba do tego interesu doplacac kosztem podatnikow to o co to halo? Kraj ma tracic finansowo zebyscie wy mieli niepotrzebna robote? Nikt na to nie pojdzie. Chyba ze umowy 3500 brutto i redukcja personelu o 50% bo tyle spokojnie wystarczy. Wiem bo robilem i wiem jak t... Rozwiń

  • rok temu | ocena +24 / -24

   X

   Elektrownia płaci kilka milionów dziennie do kasy państwa za emisję co2, więc o jakim doplacaniu mówisz?

   • rok temu | ocena +4 / -4

    BK

    No wlasnie doplacaniu zeby mogla funkcjonowac, by oplacic emisje co2, pensje, bonusy, 13, 14, barburki i imprezki integracyjne tzw zapoznawczo poruchawcze i wyszla na plus? Jestes idiota czy tylko udsjesz?

  • rok temu | ocena +29 / -29

   BKK

   Elb staje się nie opłacalna poprzez wzrost kosztów emisji CO2 czyli europejski podatek. Bez niego energia z węgla jest zdecydowanie najtańsza. A co do kosztów utrzymania załogi to nawet jak zmniejszysz zatrudnienie o połowę a reszcie dasz 3500 to i tak nie wiele zmieni. Dziś główne koszty funkcjonowania elektrowni węglowych to jest wspomniany podat... Rozwiń

   • rok temu | ocena +6 / -6

    BK

    Tak szkoda tylko, ze kierownictwo nie szukalo jakies alternatywy dla miasta, kiedy PGE generowala milionowe zyski. Zamiast przemyslu dla nowych miejsc pracy mamy na obrzezach miasta wypasione domy pasibrzuchow, ktorzy sie dorobili za panstwowe, pierdzac w stolki lub prezesow spolek, ktorzy sie dorobili na mięsie armatnim.

 • rok temu | ocena +40 / -40

  Lolek86

  Związkowy to darmozjady boja się o swoje stolki i dlatego podburzaja tych pseudo torfow i tyle na temat powinni dostać najniższa krajowa to inaczej by żądali!!!!

 • rok temu | ocena +40 / -40

  #######

  Przestańcie się czepiać biednego człowieka, z tego wszystkiego zapomniał wpisać w oświadczenie majątkowe zegarki po kilkanaście tysi. Zupełnie jak pan Nowak.

  • rok temu | ocena +11 / -11

   Troll

   Słowo „biedny” jest w tym przypadku nadużyciem :) :) :)

 • rok temu | ocena +65 / -65

  Tyle można uciułać wożąc starszą panią

  dom 170 m² o wartości 450 tys. zł dom 200 m² o wartości 450 tys. zł dom letniskowy 170 m² o wartości 200 tys. zł dom 80 m² z pomieszczeniami na działalność o wartości 100 tys. zł mieszkanie 49 m² o wartości 350 tys. zł mieszkanie 38 m² o wartości 100 tys. zł mieszkanie 49 m² o wartości 80 tys. zł mieszkanie 38 m² o wartości 60 tys. zł dział... Rozwiń

  • rok temu | ocena +33 / -33

   Kierowcy to mają klawe życie

   https://epainfo.pl/ciebiada-to-prawdziwy-krezus/

 • rok temu | ocena +37 / -37

  Ile może zarobić kierowca z PiS

  https://koduj24.pl/kierowca-to-ma-klawe-zycie-w-przerwach-miedzy-zakupami-i-sprzataniem-koordynuje-dostawy-energii/

  • rok temu | ocena +35 / -35

   Ups

   Krzysiu pokaz świadectwo maturalne i dyplom uczelni :) :) :) :)

 • rok temu | ocena +16 / -16

  maxx

  Ekolodzy mają rację- tylko likwidacja kopalni i elektrowni jest rozsądnym rozwiązaniem

 • rok temu | ocena +25 / -25

  Kamil

  Trzymamy kciuki żeby Wam się udało,ale jest małe" ale".kulfon S . rządzi tym całym majdanem i juz powiedział do gornikow " opamietajcie się" wiec naprawdę zycze powodzenia

 • rok temu | ocena +12 / -12

  solec

  Elektrownia Bełchatów z uwagi na makabryczne zanieczyszczanie powietrza musi być zamknięta

 • rok temu | ocena +14 / -14

  A

  Ludzie mają tak wybrane mózgi że są w stanie płacić więcej za zielona energię "gwarancja pochodzenia ze źródeł odnawialnych" Nic mnie już nie zdziwi.

 • rok temu | ocena +15 / -15

  kola

  Trzeba zamknąć kopalnię i elektrownię Zdrowie i zycie ludzi jest najważniejsze

 • rok temu | ocena +9 / -9

  Greenpace

  Zatrzymujcie:D

 • rok temu | ocena +64 / -64

  Ekonomista

  Żaden strajk nic nie da... Rachunek jest prosty. Dzięki Tuskowi który podpisał prawa do emisji dzisiaj bekniecie.. Zatrzymajcie wydobycie i elektrownie. Rząd kupi prąd drożej zagranicą a pytanie ilu Was na kilka lat przed emeryturą zwolnią. I gdzie pracę znajdziecie? Myślicie że lokalny rynek pracy czeka na Was z otwartymi rękoma? Srogo się mylici... Rozwiń

  • rok temu | ocena +3 / -3

   Orban

   PiS sprzedał prawa do emisji co2 na giełdach na Zachodzie, żeby było na 500+

  • rok temu | ocena +14 / -14

   Czukcza

   Podpisał Lech Kaczyński - gumofilcu bez szkoły nie żaden Tusk (Tusk wybudował 13 blok - PiS zamknie całą elektrownię

  • rok temu | ocena +92 / -92

   Związek socjalistycznych republik europejskich

   Gdyby w UE był kapitalizm to sprzedawalibyśmy nasz tani prąd Niemcom. A ponieważ mamy socjalizm pod dyktando UE czyli Niemiec to będziemy kupować drogi prąd od Niemców, sam Narodowy socjalista Adolf Hitler lepiej by tego nie wymyślił. Wiec nie p i e r d o l głupot o kapitalizmie bo UE to socjalistyczny twór.

   • rok temu | ocena +11 / -11

    Ekonomista

    Sam nie p i e r d o l głupot durniu! Co i komu chcesz sprzedać taniej jak my jeszcze prąd od sąsiadów co rok kupujemy bo naszego nie starcza! Minimum wiedzy bucu!

 • rok temu | ocena +17 / -17

  loser

  Elektrownia Bełchatów to największy truciciel w Europie produkuje więcej rtęci niż cały przemysl Hiszpanii powinna być natychmiast zamknieta

  • rok temu | ocena +11 / -11

   :)

   Jape sobie zamknij :)

 • rok temu | ocena +17 / -17

  Stui

  Trzeba być facetem mieć jaja ..pseudo związkowcy pochwalił się udają że coś robię A tak na prawdę boja się o swoje cieple podatki proszę o publikacje druku o wypisanie się z związków zawodowych

 • rok temu | ocena +5 / -5

  Szop pracz

  Jak chcecie coś zrobić to szybko bo cowid się zbliża, a do produkcji pampersów prąd potrzebny

 • rok temu | ocena +35 / -35

  Kebsy robiacy ciapaczek

  Jakim czubem trzeba byc zeby mieszkac w Belchatowie i cieszyc sie z zamkniecia Kwb i Eb??

  • rok temu | ocena +17 / -17

   ba

   Takim samym jak ci patrioci co auta kupują od niemca lub francuza,tankują paliwo od ruskiego, lub araba, i jeszcze się cieszą bo tanio

   • rok temu | ocena +12 / -12

    Buhahaha

    Ty pewnie jeździsz polskim samochodem

  • rok temu | ocena +4 / -4

   Szop pracz

   A co to jest kwb?

 • rok temu | ocena +19 / -19

  Łukasz

  no zobaczymy czy mamy miękkie faje czy twarde, trzeb bedzie sie mocno trzymać i nawzajem wspierać gdyż groźby o zwolnieniach będą na porządku dziennym, ale pamiętajcie Panowie i tez Panie, jesteśmy razem !

 • rok temu | ocena +21 / -21

  Szop pracz

  To będzie potrzebne parę tys pampersów, dział zakupów da radę

  • rok temu | ocena +40 / -40

   Nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie complajera

   To pranie gaci aż tak weszło ci w krew że postanowiłeś nazwać się „szop pracz”

   • rok temu | ocena +6 / -6

    Szop pracz

    Proponuję wypoczynek na wawrzkowiźnie, szczerze polecam

   • rok temu | ocena +1 / -1

    Szop pracz

    Odpowiedziałeś mi na pytanie jak mam się nazwać bingo

   • rok temu | ocena +3 / -3

    Szop pracz

    Ale mi pojechałeś jesteś mistrzem.

   • rok temu | ocena +4 / -4

    Szop pracz

    Nareszcie ktoś mnie zauważył ile trzeba wam dowalić, żeby wam zaćma z oczu zeszła

  • rok temu | ocena +24 / -24

   Magda

   Pojadą do Pajęczna, to pampersowe miasto.

 • rok temu | ocena +9 / -9

  Brawa dla kuchni

  No tylko kucharzy ,kelnerek i całej obsługi gastronomi PGE mi żal. Oni zawsze i codziennie ciężko pracują .

 • rok temu | ocena +4 / -4

  Joł

  Wreszcie coś się dzieje. Nic ciekawego w kinach, teatru nie ma, tylko alkohol i narkotyki. Nuda.

 • rok temu | ocena +16 / -16

  i będziemy siedzieć w masce

  będzie gówno ze strajku jak zrobią czerwoną strefę

 • rok temu | ocena +32 / -32

  związkowiec

  ograniczyć w kopalni zamiast wydobycia węgla to trzeba wszystkich niby specjalistów od niczego, którzy mają grupy z kosmosu a wielkie g robią, albo tylko zamęt

  • rok temu | ocena +29 / -29

   Mariusz

   Masz rację te od Pieluchy to do niczego się nie nadają, tylko wielką kasę doją i donoszą.

 • rok temu | ocena +7 / -7

  Joker

  Reanimacja trupa trwa w najlepsze.

 • rok temu | ocena +18 / -18

  Własna działalność

  Możecie sobie strajkować . Dla mnie lepiej bo o nie będę w delegację jeździł bo będę za strajkujących robił.

 • rok temu | ocena +37 / -37

  Mateusz

  Powinni w pentagonie zrobic porzadek z misiewiczami. I to taki zeby pragneli do wkopu , lecz nie nie. Na wolny rynek pracy won!!!!! Polowe powinni pozwalniac. Z bialego domu paniusie tez. Ogolnie z biur polowe zwolnic!!!!

  • rok temu | ocena +14 / -14

   Aga

   Na 6 piętrze to dopiero kicha, roboty nie ma a misiewiczow coraz więcej, a Łysek nic.

 • rok temu | ocena +25 / -25

  Mariusz

  Jak idzie sprawa spalonej hali KWB z syfem olejowym, co dyrektor i ten od majątku na to?

 • rok temu | ocena +12 / -12

  Kopalniak

  Krzysiek macie jechać na pieluchę i związkowców, wystawiajcie coś takiego: - to są rządy pajęczańskich nieudaczników, zobaczcie do czego doprowadzili - Brawo Pani Prezes jutro poniedziałek, gonić tych nieudaczników od pieluchy. - Adaś daj już

  • rok temu | ocena +12 / -12

   Smerf

   Ale z ciebie idiota Krzysku

  • rok temu | ocena +10 / -10

   :) :) :)

   Coś ci się źle wkleiło - Krzysiu

 • rok temu | ocena +117 / -117

  Gosc

  Jakims dziwnym zbiegiem gdy cos sie zaczyna dziac posłanka Janowska dziwnie znika ze sceny i siedzi cichutko

 • rok temu | ocena +46 / -46

  Szyderca

  Wreszcie coś się dzieje, powodzenia Panowie związkowcy.

  • rok temu | ocena +17 / -17

   Rambo

   Od kilku miesięcy coś się dzieje, tylko dla naiwnych liczy się tu, i teraz nie ważne czy zgodnie z prawem. Najpierw były rozmowy, na Śląsku też, które nie dały efektu. Teraz pozostaje tylko strajk i będzie.

 • rok temu | ocena +86 / -86

  Ciec Biada co dyplom sobie kupił

  Słyszałem, że starsza pani kazała pabianickiemu niewykształciuchowi wypłacić większą premię. Nie dość, że w ty miesiącu znowu wyprał jej wszystkie gacie to jeszcze je WYKROCHMALIŁ.

  • rok temu | ocena +12 / -12

   leszczu

   Od pampersa też większość wieczorowo kształcona.

  • rok temu | ocena +21 / -21

   Krzysztof C.

   Spotkamy się w sądzie. Art.212 k.k.

   • rok temu | ocena +29 / -29

    Doktor nauk kupowanych

    Krzysztof C. ..... tak, jestem pewny, że tak będziesz niedługo tytuowany w ogólnopolskich mediach.

 • rok temu | ocena +45 / -45

  Kkk

  Uciekną z podkulonym ogonem jak zagrożą zwolnieniami. Kopalniory nic innego nie potrafią oprócz wydawania pieniędzy i spania w pracy

 • rok temu | ocena +81 / -81

  Marek

  Adaś, będziesz strajkował, aż nie wierzę, no chyba że ci Pielucha kazała robić dym bo jej nieudaczników wywalają.

 • rok temu | ocena +50 / -50

  Jajcarz

  Bedą jaja bo w zarządach i dyrekcjach oddziału nie ma ludzi którzy by się na górnictwie lub energetyce znali. W trakcie strajku to wyjdzie.

  • rok temu | ocena +14 / -14

   Mariusz

   E tam , Łysek od Pieluchy niedawno skończył kurs górnika, dużo kasy doi to da radę.

 • rok temu | ocena +57 / -57

  Matt

  Super, niech torfiorze nadal głosują na PiS, co chcieli to mają, ale czego można było się spodziewać po zbiegowisku ludzi bez wyksztalcenia, światopoglądu i perspektyw ściągniętych z całej Polski.

  • rok temu | ocena +11 / -11

   Elektryk

   Nie jestem za PIS ale żaden z ich polityków w kampani nie mówił o likwidacji górnictwa a z lewicy i owszem, byli nawet w Bełchatowie przy rynku. Zapleczem lewicy jest OPZZ które teraz protestuje. Oby to był protest w obronie miejsc pracy a nie na zamówienie, polityczny...

 • rok temu | ocena +35 / -35

  Orban

  Bułeczki były z pasztetową czy z wazeliną? I dopiero się teraz zorientowaliście, że to była pierwsza rata odprawy? Na Złoczew nie ma i nie będzie pieniędzy.

 • rok temu | ocena +10 / -10

  Sztygar

  A podnieść prond o 300%to sie nauczom że bez kopalni nie da rady

  • rok temu | ocena +3 / -3

   Młody

   To prawda, średnio na zachodzie za prąd płacą ok. 120 euro więc proszę porównać czy wszystkich u nas będzie stać.

 • rok temu | ocena +12 / -12

  Jola

  Bez sensu.To po budowali kiedyś kopalnie a teraz chcą zamykać?

 • rok temu | ocena +59 / -59

  Kleszczów

  Nie ukrywam ze mnie to cieszy bo wreszcie może zapaść sprawiedliwość bo jak tak może być ze jeden leży i płacą mu ogromne pieniądze a drugi ora po 10 godzin za marne grosze .No to widzimy się u prywaciarzy wielcy górnicy co wam ptaki na kaski ładują.

  • rok temu | ocena +2 / -2

   wio

   Jesteś koń to oraj!!!

  • rok temu | ocena +16 / -16

   Jar

   Przenieś się na Białoruś, tam wszyscy mają prawie po równo. W kapitaliźmie to nie przejdzie.Wiadomo, wyborcy PiS tęsknią za komuną.

  • rok temu | ocena +17 / -17

   Kamil

   Trzeba dążyć do tego żebyś też zarabiał godnie, a nie żeby wszyscy zarabiali marne grosze

  • rok temu | ocena +18 / -18

   podly Stefan

   mogłeś się uczyć a nie chodzić na wagary,teraz byś robił kariere w Warszawce albo innym Krakowie zarabiając przynajmniej 8-10 tysiączków a tak tyrasz w bestgumie za 2.5

  • rok temu | ocena +14 / -14

   Belchatowianinin

   Oj żal d..upe ściska oj ściska.

   • rok temu | ocena +6 / -6

    kwb

    Pewnie pojechał do tego Krakowa, ale tylko zmywak na nogi czekał ;)

  • rok temu | ocena +19 / -19

   Orka

   Dlaczego wolisz orać o prywaciarza po 10 godzin za marne grosze zamiast samemu być prywaciarzem?

 • rok temu | ocena +108 / -108

  Ada

  Co tam ulubieńcy z PISU nie chcą pomoc naszym torfom co za pech a tak ich Kochacie tak głosowaliście na nich Współczuję wam ale żaden strajk już wam nie pomoże Pisowskie dupo lizy

  • rok temu | ocena +4 / -4

   Adam

   Ada w sam srodeczek ????????????

 • rok temu | ocena +12 / -12

  Szyderca

  Jak ktoś rok temu był prostytutką, to dziś zakonnicą nie zostanie, bo i tak się wszyscy zorientują.

  • rok temu | ocena +15 / -15

   Szyderca

   Masz rację dla ciebie jest już za późno na zmianę

 • rok temu | ocena +23 / -23

  Maksymilian

  Panowie do boju!!!

 • rok temu | ocena +15 / -15

  prawda

  niemcom najbardziej zależy na tym aby w Polsce odejsc od wegla Wtedy oni wykupia grunty w Polsce pod ktorymi sa ogromne złoża wegla i beda wydobywac na całego

  • rok temu | ocena +1 / -1

   ertg

   tylko ze jako prywatna firma, no moze z małym udziałkiem państwa niemieckiego ...

 • rok temu | ocena +24 / -24

  strajk

  Bardzo dobrze Popieram strajk Zatrzymac obie kopalnie Wtedy moze polski rzad zrozumie ze Polska bez wegla nie istnieje

 • rok temu | ocena +19 / -19

  I tak powiem

  Właśnie powinni wstrzymać wydobycie i udowodnić co się stanie

 • rok temu | ocena +17 / -17

  Nop

  Wyłączyć prąd dla warszawki!!!

  • rok temu | ocena +9 / -9

   bvbdcv

   wyłaczyc prad dla siedziby uNII europejskiej w Brukseli

 • rok temu | ocena +23 / -23

  Nrty

  Jedynie związki znów walczą ! Reszta co robi ? Piszę i się śmieje że dostaje się elektrowniakom i kopalniakom .nikt się nie zastanowi że to co wywalczą znów będą korzystać wszyscy. Bo jak oni mają to mam ja,bo przyjadą do mnie po usługę po towary...ale widać masa jaka tutaj wypisuje bzdury nie rozumie tego !

  • rok temu | ocena +0 / -0

   Ebe

   Brawo!!!! Ci co piszą z nienawiścią o elb i Kwb poprostu są mało inteligentni.

  • rok temu | ocena +4 / -4

   Jar

   W końcu głos rozsądku.

  • rok temu | ocena +18 / -18

   ???

   Jak do tej pory to szczekają na krótkim łańcuchu, czyżby żubry sypnęły kasą jak niegdyś kaczor co siedział w kałuży ???

 • rok temu | ocena +21 / -21

  Polak !

  Ludzie czy to PiS czy PO czy lewica ...każdy oszukał Nas aby się dostać do władzy ! Przyszedł czas aby walczyć już nie tylko o Bełchatów ,ale o Polskę ! O naszą suwerenność ! Albo będą dalej robić co chcą i powoli wygaszać kolejne gałęzie gospodarki ! A My będziemy wasalami w swoim kraju !!!

 • rok temu | ocena +23 / -23

  mieszkaniec

  Dziś Bełchatów będzie żółtą strefą a za tydzień czerwoną wiec co te kopalniaki mówią o strajku , przecież głosowali na popis wiec niech dzwonią do Macierewicza naszego nr jeden na listach Bełchatowa . Co nie stawi się za swoimi wyborcami czy co ?

  • rok temu | ocena +3 / -3

   bacaa

   ty prorok jakoś Bełchatów sie nie załapał do żadnej strefy nawet nie ma w alertach.

 • rok temu | ocena +19 / -19

  bacaa

  tu trzeba działać zdecydowanie jak na Sląsku a nie tylko straszyć

 • rok temu | ocena +26 / -26

  Bełchatowianin

  znowu do 28 września? na co czekacie? Żeby nie podpaść PiS czy co? jaja sobie robicie Na Warszawe i Kaczńskiego i palić opony na żoliborzu.... działacie w zmowie z PiS, gra pozorów, jaja sobie robicie, a ten, kto w obecnej solidarności,która nie ma już nic wspólnego z dawną solidarnością to jeleń do płacenia składek.

 • rok temu | ocena +37 / -37

  ktossssssssssssss

  Wyjścia dla Bełchatowa są dwa: 1. Albo walka o Złoczew i przedłużenie żywotności kopalni i elektrowni o kilkanaście/kilkadziesiąt lat. 2. Albo powolne (zaznaczam powolne) wycofywanie się z węgla przy jednoczesnym wsparciu unijnym w postaci MILIARDÓW euro na transformację regionu. Z mojej perspektywy, jako młoda osoba, która nie pracuje w KWB an... Rozwiń

  • rok temu | ocena +11 / -11

   isztwan

   ale ty naiwny jak dziecko we mgle,Bełchatów bedzie widział miliardy jak świnia niebo,trzeba robić wszystko żeby ruszył Złoczew i tyle w temacie

  • rok temu | ocena +18 / -18

   Pll

   Miliardy o których piszesz to w przeliczeniu na jednego człowieka który straci pracę w energetyce i wydobyciu to są grosze ! Na jedno miejsce w wydobyciu przypadają cztery przyboczne które stracą pracę na rzecz kopalni albo elektrowni ! Nie wierz w propagandę unii ,tam pracuje na to armia ludzi aby nam wciskać kit ! Jeszcze jedna rzecz ,Unia da kas... Rozwiń

   • rok temu | ocena +1 / -1

    Hahah

    Będzie farma fotowoltaiczne przecież 100MW I 6 nowych wiatraków. Miejsca pracy zapewnione.. tak mówią ci z unii.

  • rok temu | ocena +12 / -12

   Oyj

   Te fundusze to z pożyczonej kasy. Dwa że kasa będzie dysponowana nie wiadomo przez kogo i dla kogo....a przedłużenie pracy kopalni i elektrowni to mus z chociażby elektrycznych względów

  • rok temu | ocena +20 / -20

   Jar

   I tak do zaorania. Żadne miliardy tu nie trafią, zwłaszcza dla ludzi. Jeśli już, to zostaną roztrwonione.

  • rok temu | ocena +18 / -18

   zimny blob

   Tylko Bełchatów tych "MILIARDÓW euro"nie dostanie, pieniądze pójdą na Śląsk.

   • rok temu | ocena +25 / -25

    Kibic GKSu.

    dostanie, Pani Poseł i Senator zadbają o naszą przyszłość !