Reklama

Reklama

Starosta i wójt dogadali się. To dobra wiadomość dla mieszkańców

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zakończono kolejny etap rozbudowy drogi powiatowej Adamów - Ławy, która otrzymała rządowe dofinansowanie. Brakującą kwotę po równo pokryły powiat i gmina Bełchatów. Na odbiorze inwestycji spotkali się starosta Dorota Pędziwiatr i wójt Konrad Koc.

Reklama

To z całą pewnością dobra wiadomość dla kierowców. Kolejna lokalna droga w regionie zyskała nową nawierzchnię. Chodzi o odcinek pomiędzy Adamowem i Józefowem o długości 860 metrów, na którym zakończono roboty, a oficjalnego odbioru jezdni dokonali wspólnie starosta Dorota Pędziwiatr i wójt Konrad Koc.

– To bardzo ważna dla ruchu lokalnego droga, której nawierzchnia przed przebudową była w fatalnym stanie. Tym bardziej cieszy jej obecny stan – mówi Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski.

Podczas robót drogowcy wykonali m.in. roboty rozbiórkowe, ziemne i przygotowawcze, położyli nowe warstwy bitumiczne na istniejącej nawierzchni jezdni, która została poszerzona. Wykonano również pobocza i zjazdy, a także przeprowadzono konserwację systemu odwodnienia drogi oraz wykonano oznakowanie pionowe i poziome.

Remont drogi kosztował prawie 1,6 mln zł z czego rządowe dofinansowanie wyniosło 234 tys. zł. Pozostałą kwotę po połowie pokryły powiat i gmina Bełchatów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy