Reklama

Reklama

Sprawdź jak papierosy niszczą twoje zdrowie - bezpłatne badania w Bełchatowie

Opublikowano: wt, 14 lis 2017 16:11
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Każdego roku, w trzeci listopadowy czwartek obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia. To szczególny dzień, w którym nałogowi palacze wspólnie próbują rozstać się z nałogiem. Najczęściej to względny zdrowotne mobilizują ich do podjęcia walki z nałogiem. I to właśnie na zdrowiu skupi się akcja, która zostanie przeprowadzona także w naszym mieście.

Reklama

Już 16 listopada na targowisku miejskim będzie można wykonać bezpłatne badania: spirometrię, czyli mierzenie objętość i pojemność płuc, będzie można także zbadać zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz ciśnienie krwi. Specjaliści będą czekać na pacjentów w najbliższy czwartek w budynku administratora, pacjenci są mile widziani w godzinach od 9:00 do 12:00.


Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu powstał z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha, który w 1974 roku w USA zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów. W efekcie, aż 150 tysięcy ludzi spróbowało przez jedną dobę wytrzymać bez palenia. Zachęcone powodzeniem akcji Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem uznało trzeci czwartek listopada za Dzień Rzucania Palenia. W następnych latach akcja objęła swoim zasięgiem wszystkie stany, a idea dnia, przyjęła się także w innych krajach – m.in. w Polsce (gdzie jest obecny od 1991 roku).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.