Reklama

Spektakl pt. Rozmowy o wolności w MCK-u

Opublikowano:
Autor:

Spektakl pt. Rozmowy o wolności w MCK-u - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na spektakl międzypokoleniowy, pn. „Rozmowy o wolności”, który odbędzie się 10 listopada o godzinie 17:00, w sali teatralno – widowiskowej MCK PGE Gigantów Mocy.

W listopadzie, wyruszymy w kolejną, międzypokoleniową podróż! Tym razem, udamy się do czasów trudnej walki za Ojczyznę oraz upragnionego zwycięstwa i wielkiej radości. Z okazji trwających obchodów 100 lat odzyskania niepodległości, przedstawiciele grup artystycznych MCK zaprezentują program, pt. „Rozmowy o wolności” – niezwykłą opowieść słowno-muzyczną, ukazującą drogę do wolności, jaką 100 lat temu odbyła Rzeczpospolita Polska. Tłem historycznych wydarzeń staną się piosenki patriotyczne, zaśpiewane przez działające w MCK chóry.

O spektaklu:

"Rozmowy o wolności" to opowieść o odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Osnuty wokół rozmów dziadka i wnuczka, porusza tematykę wolności i dróg, jakie prowadziły do jej zdobycia. Na tle tych rozmów rozbłysną znane piosenki legionowe, a wśród nich, m.in.: „Białe róże", "Przybyli ułani pod okienko", "My pierwsza brygada", "Pierwsza kadrowa". Nie zabraknie też wątków humorystycznych, które wraz ze słowem i muzyką stworzą na scenie MCK obraz Polski lat dwudziestych XX wieku.

Reżyseria: Jarosław Tyran

Scenariusz i konsultacja historyczna: Tomasz Sporyń

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE