Reklama

Spektakl "Plastusiowy pamiętnik i plamy"

Opublikowano:
Autor:

Spektakl "Plastusiowy pamiętnik i plamy" - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Zapraszamy najmłodszych widzów na spektakl ,,Plastusiowy pamiętnik i plamy’’. Na scenie Miejskiego Centrum Kultury 18 marca br. o godz. 17:00 nie zabraknie muzyki i świetnej zabawy. Przedstawienie powstał na motywach „Plastusiowego pamiętnika” Marii Kownackiej i choć pierwszy odcinek tej historii ukazał się w 1931 roku, to wciąż opowieść plastelinowego ludzika fascynuje i bawi kolejne pokolenia.

,,Plastusiowy pamiętnik i plamy’’ to opowieść o Plastusiu, który zabiera Tosię do piórnikowego świata przyborów szkolnych, gdzie życie toczy się zupełnie spokojnie od lekcji do lekcji. Sytuacja diametralnie się zmienia wraz z pojawieniem się atramentowych plam, które pozostawił tajemniczy Jegomość. Plastuś wraz ze swoimi szkolnymi przyjaciółmi postanawia znaleźć winowajcę, który poplamił cały piórnik. Podróżując szlakiem atramentowych kleksów przybory szkolne z Plastusiem i Tosią na czele spróbują uratować swój piórnikowy dom. Czy uda im się dojść po granatowych plamach do celu? Jakie przygody czekają Plastusia i jego przyjaciół? Na te i inne pytania odpowiedzą Ci, którzy będą chcieli wraz z naszymi bohaterami przeżyć najbardziej zwariowaną przerwę szkolną. Niektórzy poznają czasy, kiedy nasi dziadkowie i babcie nosili szkolne mundurki, a do pisania zamiast długopisów używali stalówek.

W spektaklu nie zabraknie zabawnych dialogów, wartko toczącej się akcji, autorskich piosenek i stylowej scenografii w formie piórnika. Interaktywny charakter widowiska wciągnie najmłodszych do wspólnej zabawy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE