Reklama

Reklama

Śnieg pozbawił okolice Bełchatowa prądu. Zdenerwowani mieszkańcy pytają: ''Który to już raz?''

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay/Zdjęcie ilustracyjne

Śnieg pozbawił okolice Bełchatowa prądu. Zdenerwowani mieszkańcy pytają: ''Który to już raz?'' - Zdjęcie główne

foto Pixabay/Zdjęcie ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od kilkunastu godzin mieszkańcy wielu miejscowości w gminach Bełchatów i Zelów są pozbawieni prądu. PGE tłumaczy to obfitymi opadami śniegu i zapewnia, że awarie wkrótce zostaną usunięte.

Reklama

Po wczorajszych obfitych opadach śniegu wiele domów w gminach Bełchatów i Zelów zostało pozbawionych prądu. PGE Dystrybucja oszacowała, że w południe bez dostaw energii elektrycznej pozostawało wciąż około 370 odbiorców. W niektórych przypadkach trwa to już kilkanaście godzin.

- Prądu nie ma od wczoraj od godz. 21. W domu jest zimno, bo piece są na prąd, nic nie działa – mówi jeden z mieszkańców podbełchatowskiej miejscowości.

Zdenerwowani i zniecierpliwieni mieszkańcy wprost przyznają, że każda zmiana pogody powoduje awarie sieci energetycznej. Czy to opady śniegu, wiatr czy burza - za każdym razem są przerwy w dostawach prądu. 

- Który to już raz mamy taką awarię? Przecież jest XXI wiek. Czy naprawdę nie można zadbać o te linie energetyczne? Przyciąć drzewa, aby w przyszłości wykluczać takie awarie? - denerwuje się czytelnik.

PGE Dystrybucja sytuację tłumaczy opadami śniegu w całym województwie łódzkim. Jednak jak zapewnia spółka, utrudnienia w dostawie energii elektrycznej nie mają „charakteru awarii masowych”.

- Energetycy od wczesnych godzin porannych pracują nad usuwaniem uszkodzeń, które spowodowane są głównie zerwanymi - pod ciężarem ośnieżonych gałęzi lub drzew  - przewodami energetycznymi. Sukcesywnie przywracane jest  napięcie na kolejnych odcinkach linii energetycznych – mówi Bożena Matuszczak-Królak z PGE Dystrybucja oddział w Łodzi.

Jak dodaje, awarie powinny zostać usunięte do godz. 15. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy