Reklama

SMS przez który możesz stracić wszystkie oszczędności! Nowa metoda działania oszustów

Opublikowano:
Autor:

SMS przez który możesz stracić wszystkie oszczędności! Nowa metoda działania oszustów - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Z całego kraju płyną doniesienia o nowej próbie wyłudzenia pieniędzy. Tym razem, ktoś próbuje podszyć się pod firmę kurierską InPost. Oszustwo odbywa się przez wysłanie wiadomości SMS ze specjalnym linkiem – kliknięcie w niego doprowadzi do pobrania szkodliwego oprogramowania, dzięki któremu oszuści zyskują dostęp do wiadomości wysyłanych przez bank.

O próbach oszustwa, które prowadzą do kradzieży pieniędzy, słyszymy coraz częściej. Złodzieje szukają nowych sposobów, aby wydobyć informacje niezbędne do dokonania kradzieży. Tym razem wykorzystali do tego rozpoznawalną firmę kurierską InPost.

Nadawcą niebezpiecznej wiadomości jest InP0st – cyfra zero powinna już wzbudzić u odbiorcy wątpliwości. W treści możemy ujrzeć wiadomość z linkiem, dzięki któremu pobieramy ''nową aplikacje InPost''. Po kliknięciu w niego zostajemy przeniesieni na stronę przypominającą prawdziwą witrynę firmy, w efekcie na nasz telefon zostaje pobrane złośliwe oprogramowanie.

Aplikacja pozwala twórcy na dostęp do wiadomości SMS, a po zrestartowaniu urządzenia, na pobranie kodów wysyłanych przez bank, niezbędnych do autoryzacji transakcji.

Jeżeli dostaliście podobną wiadomość, powinniście ją natychmiast usunąć!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE