Reklama

Śmiertelnie groźna bakteria w popularnych mrożonkach. Nie żyje 9 osób

Opublikowano:
Autor:

Śmiertelnie groźna bakteria w popularnych mrożonkach. Nie żyje 9 osób - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Śmiertelnie groźna bakteria listeria monocytogenes w mrożonych warzywach. Jak informuje Główny Inspektorat Sanitarny, wszystko przez zanieczyszczoną kukurydzę sprowadzaną z Węgier.

Kilka dni temu informowaliśmy o tej samej bakterii, której obecność stwierdzono w twarogu sernikowym, produkt został wycofany ze sprzedaży (artykuł TUTAJ). Jak pisze GIS teraz zanieczyszczone zostały również mrożone warzywa. Popularne sieci marketów i dyskontów takie jak: Makro Cash&Carry, Dino, Greenyard Frozen Poland oraz Tesco wycofują toksyczne produkty ze sklepów. Są to głównie towary z dwóch linii - Horeca Select oraz Makro Chef.

Listeria monocytogenes to bardzo groźna bakteria, która początkowo nie powoduje żadnych objawów. Potem, możliwe są wymioty, biegunka, czyli charakterystyczne dolegliwości dla grypy żołądkowej. Nieleczona listerioza prowadzi nawet do śmierci. W Europie zdiagnozowano już 47 przypadków zachorowań, 9 osób zmarło. Od 20 do 30% infekcji kończy się śmiercią.

Te podstępne bakterie ostatnio wykryto również w sprzedawanej w Polsce Kiełbasie Śląskiej z Szynki Ekstra produkowanej w zakładach mięsnych Olewnik-bis.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE