Reklama

Reklama

Składają do magistratu wnioski o odszkodowania. Co na to bełchatowski urząd?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Urząd miasta w Bełchatowie

Składają do magistratu wnioski o odszkodowania. Co na to bełchatowski urząd?  - Zdjęcie główne

foto Urząd miasta w Bełchatowie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kierowcy zgłaszają szkody do bełchatowskiego magistratu. Po zimie dziurawe drogi dają się mocno we znaki samochodom. Ubezpieczyciel wypłacił już pierwsze odszkodowania.

Reklama

Choć zima już się skończyła, to jej skutki wciąż odczuwają bełchatowscy kierowcy. Niskie temperatury i zamarzająca woda w drogowych szczelinach i pęknięciach, spowodowały w tym roku ogromne spustoszenie na drogach w mieście. Pomimo, że magistrat od wielu tygodniu naprawiał zniszczoną nawierzchnię na wielu ulicach, to w niektórych miejscach wciąż trzeba uważać, aby nie urwać koła czy uszkodzić zawieszenia.

Zdarza się, że kierowcy decydują się na zgłoszenie usterki do magistratu jako zarządcy drogi, domagając się wypłaty odszkodowania. Miasto ma bowiem wykupione ubezpieczenie OC w tym zakresie. Kierowca, aby ubiegać się o odszkodowanie musi złożyć odpowiedni wniosek, a także dołączyć mapę z naniesionym miejscem, w którym doszło do zdarzenia, opisem uszkodzenia, a także zdjęciami. Magistrat, po otrzymaniu od wnioskującego zgody na przetwarzanie danych osobowych, przesyła dokumentację ubezpieczycielowi, który ocenia wniosek.

Od początku tego roku do urzędu wpłynęły cztery zgłoszenia dotyczące uszkodzenia pojazdów, spowodowanych dziurami na bełchatowskich drogach.

Jak informuje Kryspina Rogowska, rzecznik prasowy magistratu, ubezpieczyciel wypłacił dotychczas odszkodowanie dwóm osobom na łączną kwotę 1,7 tys. zł.

- Jedno zgłoszenie jest w trakcie realizacji likwidacji szkody, w jednym przypadku ubezpieczyciel odmówił wypłaty świadczenia.  Kierowcy występujący z wnioskami o odszkodowania do magistratu najczęściej zgłaszali uszkodzenia felg i opon – mówi Kryspina Rogowska.

Newralgiczne miejsca wymagające natychmiastowej interwencji można zgłaszać do wydziału inżynierii i ochrony środowiska urzędu miasta pod numerem telefonu 44 7335193.    

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy