Reklama

Setki litrów kwasu solnego na ulicy w Bełchatowie. Strażacy zdradzają szczegóły piątkowej akcji! [FOTO]

Opublikowano: pt, 18 wrz 2020 15:39
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś w godzinach porannych doszło w Bełchatowie do groźnego wycieku. Z jednego z mauzerów, przewożonych samochodem ciężarowym, zaczął wyciekać kwas solny. Niebezpieczne, toksyczne opary utrudniały pracę strażaków, którzy w kombinezonach ochronnych zabezpieczali miejsce zdarzenia i neutralizowali cieknący kwas. Nadal trwają prace związane z uprzątnięciem miejsca zdarzenia, ulica Kolejowa jest całkowicie zablokowana. Natomiast przejezdna dla kierowców jest już ulica Armii Krajowej.

Około godziny 10:30 dyspozytor straży pożarnej w Bełchatowie otrzymał zgłoszenie, dotyczące wycieku chemikaliów przewożonych przez samochód ciężarowy - okazało się, że chodzi o bardzo niebezpieczny kwas solny. Powstały toksyczne, a co gorsza łatwopalne opary - istniało też ryzyko, że chemiczna substancja wleje się do studzienki kanalizacyjnej.

Na ulicy Kolejowej natychmiast pojawili się strażacy, w akcji neutralizowania wycieku i zabezpieczania okolicy brało udział aż 10 zastępów straży pożarnej - w tym zespół chemiczny z Piotrkowa Trybunalskiego. Strażacy musieli skorzystać ze specjalnych strojów ochronnych.

W sumie z rozszczelnionego mauzera wyciekło 350 litrów kwasu solnego. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz neutralizacji kwasu z użyciem wapna. Jak informuje PSP Bełchatów, substancja nie przedostała się do kanalizacji w znacznych ilościach. Zebrany z drogi kwas solny zmieszany z wapnem został przekazany właścielowi firmy transportowej.

Z terenu okolicznych posesji oraz zakładu pracy ewakuowano w sumie 30 osób. Na miejscu dalej pracują policjanci z wydziału dochodzeniowego, którzy wyjaśnią dokładne przyczyny zdarzenia. Ulica Armii Krajowej jest już przejezdna, jednak ul. Kolejowa w dalszym ciągu jest całkowicie zablokowana.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE