Reklama

Sanepid wydał kolejny komunikat o stanie wody w gminie Bełchatów

Opublikowano:
Autor:

Sanepid wydał kolejny komunikat o stanie wody w gminie Bełchatów - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mało optymistyczne wieści płyną z bełchatowskiego Sanepidu, jednostka dziś opublikowała kolejny komunikat o stanie wody z wodociągu Parzniewice - mieszkańcy gminy Bełchatów nadal muszą przed użyciem przegotowywać wodę co najmniej przez 2 minuty, bo w wodociągu ciągle są obecne mikroorganizmy.

Przebadane próbki zostały pobrane w miniony wtorek 3 lipca. Podobnie jak w poprzednich badaniach i tym razem woda pobierana była w Niedyszynie, Łękawie i Rząsawie - wszędzie stwierdzono przekroczenie ogólnej liczby mikroorganizmów. To oznacza, że kilka tysięcy mieszkańców nadal używając wody do kąpieli noworodków, mycia zębów, owoców i warzyw spożywanych na surowo oraz mycia naczyń powinno ją gotować przez co najmniej 2 minuty. Ważne, by pamiętać o niezbyt gwałtownym schładzaniu wody.

Mikroorganizmy w wodociągu w gminie Bełchatów, a także w gminie Kluki są obecne od 19 czerwca. To wówczas Sanepid wydał pierwszy komunikat z ostrzeżeniem dla kilku tysięcy mieszkańców. Od tego czasu woda badana była już trzykrotnie. Od kilkunastu dni wodociąg jest przepłukiwany, a woda chlorowana, jak się okazuje działania nie przynoszą określonego rezultatu. Dzisiejsze zalecenie Sanepidu obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE