Reklama

Reklama

Salmonella w kurczaku ze znanej sieci marketów. GIS wydał ostrzeżenie

Opublikowano: pt, 6 maj 2022 14:02
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Z popularnej sieci marketów Biedronka wycofano partię produktu, w którym wykryto salmonellę. Ostrzeżenie i zalecenia wydał Główny Inspektorat Sanitarny.

Reklama

Chodzi o partię roladek devolay z kurczaka z nadzieniem o smaku maślano-czosnkowym. W wyniku badań wykonanych przez Państwową Inspekcję Sanitarną wykryto w nich bakterie salmonelli. GIS ostrzega, że spożycie zanieczyszczonego produktu może wiązać się z ryzykiem zatrucia pokarmowego. 

Chodzi o numer partii: 109/P1/L4/I, termin przydatności do spożycia: 7.05.2022, producent:: Konspol Holding Sp. z o.o., ul. Poznańska 39, 62-400 Słupca, weterynaryjny numer identyfikacyjny PL 30230501 WE. Wyprodukowano dla: Jeronimo Martins Polska S.A., ul. Żniwna 5, 62-025 Kostrzyn

Jak czytamy w komunikacie GIS, firma Konspol Holding Sp. z o.o., niezwłocznie poinformowała dystrybutora o zaistniałej sytuacji, a ten podjął natychmiastową decyzję o wycofaniu wskazanej partii z obrotu, umieścił informacje o wycofaniu w sklepach, a także zamierza opublikować informację na stronie internetowej sklepów.

- Organy urzędowej kontroli we współpracy z zaangażowanymi podmiotami prowadzą postępowanie wyjaśniające w związku z uzyskanym wynikiem badań laboratoryjnych - informuje GIS. 

Wydano również zalecenia dla konsumentów. 

- Nie należy spożywać produktu z partii objętej komunikatem. W przypadku wystąpienia objawów zatrucia pokarmowego po spożyciu wyżej wymienionego produktu, należy skontaktować się z lekarzem - czytamy w komunikacie GIS. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy