Reklama

Reklama

Ruszyły prace w bełchatowskim parku. Co tam powstanie?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ruszyły prace w bełchatowskim parku. Co tam powstanie?  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Prace związane z renowacją parku 1000-lecia w Bełchatowie właśnie się rozpoczęły. W ramach inwestycji powstaną nowe alejki, instalacje i oświetlenie. Roboty mają się zakończyć do 17 grudnia.

Reklama

Park 1000-lecia położony w pobliżu skrzyżowania ul. Lipowej z aleją Wyszyńskiego w końcu doczeka się renowacji. Magistrat poinformował, że właśnie rozpoczęły się prace na terenach zielonych w tej okolicy. 

Co ma powstać w ramach tej inwestycji? Przede wszystkim będą to wykonane z naturalnych materiałów alejki, przy których stanie oświetlenie oraz elementy małej architektury. Zaplanowano też dodatkowy szlak pieszy. Urzędnicy dodają, że całość zaplanowano tak, aby nie było potrzeby wycinki drzew.

- Chcemy zachować leśny charakter tego miejsca. Wymogiem otrzymania dotacji, o którą się ubiegaliśmy, było wykorzystanie naturalnych materiałów przy modernizacji parku i tak też się stanie – mówi Marcin Michalak, zastępca dyrektora Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Bełchatowa.

Poza stworzeniem alejek z naturalnego kruszywa, w miejskiej części parku przeprowadzona zostanie pielęgnacja zieleni. Konieczne jest usunięcie części suchych drzew i gałęzi, które mogą zagrozić bezpieczeństwu spacerujących. 

- Obecnie jest to niezagospodarowany teren, a zamysł jest taki, by było to miejsce estetyczne i przyjazne – informuje Urząd Miasta Bełchatowa.

Całość prac ma kosztować 405 tys. zł. Większość tej kwoty pokryje pozyskana z budżetu powiatu bełchatowskiego dotacja.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy