Reklama

Reklama

Rusza przebudowa kilkunastu ulic oraz parkingów w Bełchatowie. Gdzie pojawią się drogowcy?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum/Zdjęcie poglądowe

Rusza przebudowa kilkunastu ulic oraz parkingów w Bełchatowie. Gdzie pojawią się drogowcy? - Zdjęcie główne

foto Archiwum/Zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Magistrat podpisał umowy na budowę i remonty kilkunastu ulic i parkingów w Bełchatowie. Prace będą kosztowały ponad 31 mln zł i potrwają aż do połowy 2025 roku.

Reklama

To będzie największa tegoroczna inwestycja drogowa w Bełchatowie. Magistrat podpisał umowy na remonty i budowę kilkunastu ulic i parkingów w mieście. Wszystkie zadania powinny zakończyć się w pierwszej połowie 2025 roku. Łączna kwota, jaką miasto zapłaci za wykonanie robót to ponad 31,6 mln zł. To aż o 5 mln zł więcej niż wcześniej szacowano. Poprzednie przetargi były unieważniane, bo nie było chętnych do wykonania tej inwestycji za taką cenę. Radni musieli wprowadzić zmiany w miejskim budżecie, aby przeznaczyć dodatkową kwotą na inwestycję.

Zakres prac będzie ogromny. Planowany jest gruntowny głównych ulic w mieście. Drogowcy pojawią się na Staszica i Armii Krajowej. Roboty mają polegać na odtworzeniu nawierzchni jezdni i chodników wraz z wykonaniem nowego oznakowania pionowego i poziomego, dostosowaniem przejść dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Pierwsza ma być remontowana na odcinku od skrzyżowania z ul. Czyżewskiego do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej/Goetla. Z kolei w przypadku drugiej z ulicy prace obejmą fragment od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego aż do ul. Goetla/Staszica. Zaplanowano też remont ul. Goetla na odcinku od skrzyżowania ze Staszica/Armii Krajowej do planowanej obwodnicy wschodniej.

W planach jest też budowa dróg z odwodnieniem oraz oświetlenia. Dotyczy to m.in. ul. Dębowej, ul. Czeremchowej, ul. Leszczynowej wraz z siecią kanalizacji na tych ulicach, budowę oświetlenia na ul. Dębowej i Leszczynowej, a także remont istniejącego chodnika i budowę brakujących jego fragmentów.

Remontów doczekają się też osiedlowe uliczki i parking. Na osiedlu Dolnośląskim ma zostać odtworzona nawierzchnia ulicy, która jest zjazdem z ul. Lipowej w kierunku bloku nr 133, a także drogi od ul. Wojska Polskiego do bloku nr 22, ulicy przy bloku 225, jezdni na wysokości bloku 137 z dostosowaniem miejsc parkingowych do ruchu jednokierunkowego, uliczki osiedlowej przy blokach 316 ,317, 318 oraz kolejnej jezdni przy bloku 315.

Z kolei na osiedlu Przytorze prace planowane są na ul. Hubala, ul. Norwida, ul. Słowackiego (na wysokości bloków 1-4), a na osiedlu Ludwików na ul. Braci Śniadeckich plus skrzyżowanie z ul. Sercańską oraz ul. Ślusarskiego, ul. Konopackiej oraz ul. Wagnera.

W planach jest również rozbudowa drogi na osiedlu Dolnośląskim w pobliżu bloków 219, 220 i 221. W ramach inwestycji rozebrana zostanie stara nawierzchnia, a jezdnia zostanie przebudowana, powstaną też nowe chodniki i zjazdy, a także odwodnienie. Przebudowana zostanie również istniejąca zatoka postojowa. Powstanie też nowe oświetlenie uliczne.

Przebudowane zostanę też miejsca parkingowych wraz z „ciągami jezdnymi”, chodnikami i oświetleniem w rejonie miejskiego targowiska.

Na tę ogromną drogową inwestycję miasto otrzymało 25 mln zł z rządowego Funduszu Polski Ład II. Jak informuje magistrat, kolejne 5 mln zł, jakie w ramach przyznanego dofinansowania trafią do miejskiej kasy, przeznaczone zostaną na budowę oraz modernizację oświetlenia w miejskich placówkach oświatowych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy