Od 11 maja do 13 lipca, co sobotę, w wybranych jednostkach wojskowych na terenie całej Polski odbywać się będą bezpłatne szkolenia wojskowe. Właśnie ruszyły zapisy. Osoby, które chciałby wziąć w nich udział, nie powinny czekać ze zgłoszeniem, ponieważ w poprzednich edycjach listy bardzo szybko się zapełniły.
"Trenuj z wojskiem". Ruszyły zapisy. Czego można się nauczyć?
W poprzednich 4 edycjach oraz jednej edycji specjalnej w szkoleniach wzięło udział ponad 23 tys. Polaków. Czego się można nauczyć podczas ćwiczeń? – Podczas zajęć wojskowi instruktorzy przekażą podstawową wiedzę i umiejętności w zakresie obsługi broni, zasad przetrwania, walki w bliskim kontakcie, udzielania pierwszej pomocy, zachowania podczas alarmu oraz wielu innych zagadnień. Zapraszamy do zapisów na 8-godzinne szkolenie, dostępne dla osób w wieku od 15 do 65 lat z polskim obywatelstwem. Wystarczy podać swoje imię, nazwisko, wiek i dane kontaktowe. Oferujemy bezpłatne szkolenie, ubezpieczenie, wyżywienie oraz niezapomnianą przygodę z Wojskiem Polskim – zachęca Joanna Pilas, rzecznik prasowy Brygady Wojsk Terytorialnych.Chcecie się zapisać? Na stronie Wojska Polskiego znajdziecie numery kontaktowe do koordynatorów
Plan szkolenia zakłada nabycie podstawowych umiejętności związanych z bezpieczeństwem i obronnością, m.in. posługiwanie się bronią, strzelanie na trenażerze, przetrwanie, zachowanie podczas alarmów, walkę wręcz, rzut granatem, podstawy walki w bliskim kontakcie, podstawy taktyki wojskowej, rodzaje alarmów, zakładanie maski przeciwgazowej, terenoznawstwo i marsz oraz podstawy pierwszej pomocy.
Zgłoszenia przyjmowane są do godz. 13.00 dnia poprzedzającego szkolenie w jednostce wojskowej. Decyduje jednak ich kolejność. Jest możliwość wpisania się na listę rezerwową, ale w tym przypadkku wojsko nie daje gwarancji uczestnictwa. Każdy uczestnik zajęć jest objęty ubezpieczeniem, które koszt pokrywa organizator, poza tym otrzymuje racje żywnościowe oraz poczęstunek przewidziany przez organizatora.
Chcesz się zapisać na ćwiczenia? Zobacz, kiedy są w Twojej okolicy
Limit uczestników zajęć to 150 osób, chyba że koordynator wyrazi zgodę, to wówczas może się zapisać i wziąć udział w szkoleniu 200 osób. Zajęcia odbywają się na terenie wybranych jednostek wojskowych w soboty w godzinach 8.00-16.00. Uczestnik musi przybyć do jednostki nie później niż 15 minut przed ich rozpoczęciem. Podczas weryfikacji uczestnicy muszą posiadać dokument tożsamości ze zdjęciemHarmonogram szkolenia:
11 maja
Warszawa – Wojskowa Akademia Techniczna
Wrocław – Akademia Wojsk Lądowych
18 maja
Gdynia – 7. Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej
Poznań – Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych
25 maja
Zgierz p. Łodzią – 9. Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej
Kraków – 6. Brygada Powietrznodesantowa
1 czerwca
Rzeszów – 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej
Szczecin – 12. Brygada Zmechanizowana
8 czerwca
Warszawa – 18. Stołeczna Brygada Obrony Terytorialnej
Toruń – Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia
15 czerwca
Opole – 10. Brygada Logistyczna
Bydgoszcz – 1. Brygada Logistyczna
Świnoujście – 8. Flotylla Obrony Wybrzeża
22 czerwca
Suwałki – 14. Pułk przeciwpancerny
Katowice – 13. Śląska Brygada Obrony Terytorialnej
29 czerwca
Poznań – 12. Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej
6 lipca
Gdynia – Akademia Marynarki Wojennej
Tomaszów Maz. – 25. Brygada Kawalerii Powietrznej
13 lipca
Warszawa-Wesoła – 1. Warszawska Brygada Pancerna
Gliwice – 6. Brygada Powietrznodesantowa (6 batalion).
Komentarze (0)