Reklama

Reklama

Szkoła z powiatu bełchatowskiego najlepsza w kraju. Jak wypadły pozostałe placówki?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Uniwersytet Łódzki

Szkoła z powiatu bełchatowskiego najlepsza w kraju. Jak wypadły pozostałe placówki?  - Zdjęcie główne

foto Uniwersytet Łódzki

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia We wtorek, 11 stycznia na Uniwersytecie Łódzkim ogłoszono wyniki tegorocznego rankingu "Perspektywy". Wśród laureatów znalazła się szkoła z powiatu bełchatowskiego. Jak wypadły pozostałe placówki z Bełchatowa i okolic?

Reklama

Organizowany co roku ranking "Perspektywy" to tworzona według kilku kryteriów lista najlepszych szkół ponadpodstawowych w Polsce. Licea ocenia się na podstawie sukcesów szkoły w olimpiadach, wyników maturalnych z przedmiotów obowiązkowych oraz wyników matur z przedmiotów dodatkowych. Przy ocenie techników pod uwagę brane są dodatkowo wyniki z egzaminu zawodowego.

Ranking Perspektywy. Najlepsze licea w Bełchatowie i regionie

Jeśli chodzi o licea w powiecie bełchatowskim, najlepszym wynikiem w rankingu Perspektywy może pochwalić się I L.O. im. Władysława Broniewskiego w Bełchatowie. Szkoła uplasowała się na 189. miejscu w kraju, zajmując tym samym 16. miejsce w województwie łódzkim. Niecałe 200 pozycji dalej, bo na 388. miejscu sklasyfikowano "Herberta" (30. miejsce w województwie). Ostatnią placówką z regionu uwzględnioną w rankingu było LO im. Jana Pawła II w Kleszczowie, które zajęło 522. pozycję w rankingu ogólnopolskim i 41. w klasyfikacji wojewódzkiej.

Kleszczowskie technikum na czele rankingu. Jak wypadły inne szkoły?

Na czele rankingu techników, w tym roku znalazła się szkoła z powiatu bełchatowskiego. Chodzi oczywiście o Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie. Przypomnijmy, że rok temu placówka również zajęła wysokie, trzecie miejsce.

Pozostałe szkoły, które ujęto w rankingu to Technikum Ekonomiczno-Hotelarskie w Bełchatowie (329. miejsce w Polsce i 19. w województwie) oraz Technikum Informatyczne w Szczercowie - 407. pozycja w kraju i 25. w województwie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy