Reklama

Reklama

Która podstawówka w Bełchatowie jest najlepsza? Sprawdź tegoroczny ranking szkół

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Która podstawówka w Bełchatowie jest najlepsza? Sprawdź tegoroczny ranking szkół - Zdjęcie główne

Poglądowe/Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Portal WaszaEdukacja.pl opublikował tegoroczny ranking szkół podstawowych. Wśród placówek uwzględnionych w zestawieniu znalazły się również te z Bełchatowa. Na których miejscach uplasowały się szkoły i która uzyskała miano najlepszej w mieście?

Reklama

Po corocznym rankingu szkół ponadpodstawowych przyszedł czas na wyłonienie najlepszej podstawówki. Tym razem zestawienie przygotowane zostało przez portal WaszaEdukacja.pl, a na liście znalazło się ponad 10 tys. szkół. Jak na tle innych placówek wypadły bełchatowskie podstawówki?

Które podstawówki na podium?

Pierwszą szkołą z naszego miasta, którą możemy odszukać w rankingu, jest SP nr 1 im. Stanisława Jachowicza. Placówka na tle całego kraju zajęła 870 miejsce i według listy jest najlepsza w Bełchatowie.

Tuż za nią ulokowana została Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka, która w skali kraju jest 880.

Na trzecim miejscu wśród bełchatowskich placówek jest Szkoła Podstawowa nr 9. W skali kraju znalazła się ona jednak dużo niżej niż poprzednie. „Dziewiątka” jest bowiem na 2670 miejscu.

Jak wypadły inne szkoły?

Tuż za podium, na czwartym miejscu, wśród bełchatowskich placówek znalazła się „trójka”. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żołnierzy POW w kraju jest na 3031 miejscu. Kolejna w rankingu jest Szkoła Podstawowa nr 5 im. Żołnierzy Wojska Polskiego. Placówka ta zajęła 3742 pozycję i jest piąta w naszym mieście.

Na szóstej pozycji znalazła się „dwunastka”. Szkoła Podstawowa nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w kraju zajęła 3919 pozycję. Kolejna szkoła w rankingu jest już znacznie dalej. Na 4893 pozycji znajdziemy Szkołę Podstawową nr 8 im. Jana Brzechwy. Taki wynik sprawił, że placówka jest siódma w Bełchatowie.

Na liście znalazły się jeszcze dwie szkoły z naszego miasta. Przedostatnie miejsce w Bełchatowie zajęła Szkoła Podstawowa nr 13 im. Unicef, która w kraju uplasowała się na 5686 pozycji. Na ostatnim miejscu jest natomiast Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stefana Żeromskiego z wynikiem krajowym na poziomie 6521 miejsca.

Jak powstał ranking?

Jak zapewnia twórca zestawienia, zostało ono stworzone na podstawie wyników z egzaminu ósmoklasisty oraz osiągnięć z olimpiad przedmiotowych. Dane potrzebne do stworzenia rankingu szkół podstawowych pozyskane zostały z takich instytucji jak OKE, CKE, a także MEiN.

Organizator dodaje również, że ranking nie powinien być jednym kryterium, którym kierują się rodzice podczas wyboru szkoły dla swojej pociechy. Warto zwrócić uwagę także na atmosferę w szkole, czy zajęcia dodatkowe.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy