Reklama

Reklama

Kleszczów już nie jest najlepszy w Polsce. Jak w rankingu wypadły bełchatowskie szkoły?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kleszczów już nie jest najlepszy w Polsce. Jak w rankingu wypadły bełchatowskie szkoły? - Zdjęcie główne

Poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Tradycyjnie z początkiem stycznia przedstawiony został ranking liceów i techników przygotowany przez miesięcznik „Perspektywy”. W tym roku niestety kleszczowskie technikum straciło tytuł najlepszej szkoły w kraju. Jak wypadły bełchatowskie placówki?

Reklama

Ranking „Perspektywy” to tworzona co roku lista najlepszych liceów i techników w Polsce. Aby szkoła została w nim uwzględniona i zajęła wysokie miejsce, musi spełnić kilka kryteriów. Licea oceniane są na podstawie wyników matur i osiągnięć w olimpiadach. W przypadku techników brany pod uwagę jest również wyniki z egzaminów zawodowych.

Kleszczów w tym roku poza podium

Od lat Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie zajmuje wysokie miejsca w rankingu. W zeszłorocznym zestawieniu szkoła ta była najlepsza w kraju. Niestety tym razem nie udało się powtórzyć sukcesu. Technikum mieszczące się w najbogatszej gminie wciąż utrzymuje miejsce w czołówce, spadło jednak na czwartą pozycję. Szkoła może też poszczycić się tytułem najlepszej w województwie.

Wśród techników na liście znalazł się również bełchatowski ekonomik, który uplasował się na 332 pozycji, zaliczając nieznaczny spadek. W skali województwa Technikum Ekonomiczno-Hotelarskie jest 20. Technikum Energetyczne ulokowane zostało natomiast na 413 miejscu w kraju i 25 w łódzkim.

W tegorocznym rankingu po raz pierwszy znalazło się Technikum Teb Edukacja, które wyprzedziło Energetyka i jest 358 miejscu w kraju i 22 w województwie.

Najlepsze licea w Bełchatowie i regionie

Niezmiennie najlepszym liceum w mieście został popularny "Bronek", który w skali kraju znalazł się na 259 pozycji, zaliczając spadek w porównaniu z zeszłym rokiem. W rankingu wojewódzkim I LO im. Władysława Broniewskiego zajęło 16 miejsce.

Drugim najlepszym liceum w Bełchatowie jest VI LO im. Zbigniewa Herberta, które w tym roku zapracowało na lepszą lokatę i z 388 miejsca przeskoczyło na 362 pozycję. W skali województwa Herbert jest 26.

Ostatnią bełchatowską placówką, która znalazła się na liście, jest II LO im. Jana Kochanowskiego. Również to liceum poprawiło swoją zeszłoroczną pozycję, dostając się na 928 miejsce w kraju i 60 w województwie.

W rankingu uwzględnione zostało również LO im. Jana Pawła II. Szkoła zajęła 484 miejsce w kraju (38 w województwie), czym polepszyła zeszłoroczną pozycję.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy