Reklama

Reklama

Stworzyli ranking szkół średnich przyjaznych LGBTQ+. Na liście również bełchatowskie placówki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Stworzyli ranking szkół średnich przyjaznych LGBTQ+. Na liście również bełchatowskie placówki - Zdjęcie główne

Poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jeszcze przez kilka dni można głosować na szkoły średnie w rankingu placówek przyjaznych LGBTQ+ W badaniu uwzględnione zostały licea i technika z całej Polski w tym także z naszego miasta. Która szkoła zostanie uznana za najlepszą? To zależy od internautów.

Reklama

Do końca przyszłego tygodnia internauci mogą wziąć udział w Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+. Głosowanie zorganizowane zostało już po raz piąty i jak przekazują organizatorzy, głównym celem badania jest umożliwienie kandydatom i kandydatkom do szkół średnich wyboru szkoły przyjaznej, otwartej i tolerancyjnej.

Swoje opinie na temat placówek mogą przekazać również bełchatowianie. Organizatorzy na liście umieści licea, technika i szkoły branżowe z całego kraju w tym także z naszego miasta. Aby ocenić daną szkołę, należy wybrać ją z mapy lub listy, a następnie odpowiedzieć na kilka pytań zamkniętych.

Następnie na podstawie ankiet nadesłanych przez internautów placówkom przyznawane są gwiazdki różnego koloru. Jak łatwo się domyślić, ta tęczowa oznacza, że szkoła jest przyjazna osobom LGBTQ+, a także angażuje się w życie tej społeczności.

Kolejnym odznaczeniem jest gwiazdka zielona, która symbolizuje, że szkoła jest przyjazna. Następnie kolor pomarańczowy oznacza placówkę umiarkowanie przyjazną, a czerwony szkołę nieprzyjazną.

Organizatorzy badania oznaczyli również szkoły, które otrzymały głosy, ale nie zebrały jeszcze odpowiedniej liczby ocen. W naszym mieście mamy dwie takie placówki. Są to: I LO im. Władysława Broniewskiego oraz VI LO im. Zbigniewa Herberta. Pozostałe szkoły są natomiast oznaczone na szaro, ponieważ nie ma jeszcze danych na ich temat.

Jak w tym zestawieniu wypadną szkoły z naszego miasta? Dowiemy się już niedługo, mieszkańcy naszego regionu mogą jeszcze wziąć udział w głosowaniu, które kończy się za 9 dni.

Warto również przypomnieć, że bełchatowskie placówki uwzględnione zostały w rankingu Perspektywy, który pozycjonuje szkoły pod względem wyników z egzaminów maturalnych, a także osiągnięć w olimpiadach.

W tym wypadku najlepsze okazało się I LO im. Władysława Broniewskiego, które zajęło 16 miejsce w skali województwa. Na liście znalazły się również VI LO im. Zbigniewa Herberta, a także II LO im. Jana Kochanowskiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy