Reklama

Ranking najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce. Na którym miejscu nasze placówki?

Opublikowano:
Autor:

Ranking najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce. Na którym miejscu nasze placówki? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Miesięcznik „Perspektywy” po raz dwudziesty przygotował ranking szkół ponadgimnazjalnych. Wybrano pół tysiąca najlepszych liceów i trzysta techników z całej Polski. W zestawieniach nie brakuje placówek z Bełchatowa i powiatu.

Kapituła rankingu brała pod uwagę sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych (52 olimpiady krajowe i 13 olimpiad międzynarodowych), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (nie są brane pod uwagę wyniki matury międzynarodowej). W przypadku techników uwzględniono też wyniki egzaminów zawodowych.

Jeśli chodzi o ranking techników, wśród trzystu przeanalizowanych placówek w całej Polsce bardzo wysokie, bo piąte miejsce zajęło Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie. Szkoła ta jest jedyną w województwie łódzkim, która w tegorocznym zestawieniu uplasowała się w pierwszej dziesiątce placówek technicznych! Wskaźnik szkoły wyniósł 94,20 pkt. Zestawienie pokazuje też, że kleszczowska placówka w porównaniu z ubiegłym rokiem wskoczyła w rankingu o dwa oczka wyżej, ale w 2016 roku kleszczowskie Technikum otwierało ranking na pierwszym miejscu. W bieżącym roku tę pozycję zajmuje Technikum nr 7 w Nowym Sączu.

Jeśli chodzi o licea – najlepiej z Bełchatowa na 122. pozycji wypadło I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego. Wskaźnik szkoły wyniósł 52,32 pkt. W porównaniu z ubiegłym rokiem bełchatowskie liceum zanotowało spadek o siedemnaście pozycji. Natomiast w 2016 roku „Bronek” znajdował się na 83. miejscu.

- Jest srebrna tarcza, czyli bardzo dobry dla nas znak jakości - radośnie skomentowała Joanna Zalejska, dyrektorka I LO i dodała: - Serdecznie gratuluje uczniom i nauczycielom, bo ten rankingowy wynik to przede wszystkim ich sukces, ich ciężka praca włożona w zdobywanie doskonałych ocen na maturze i olimpiadach.

Wśród pół tysiąca najlepszych polskich liceów są jeszcze dwie placówki z miasta i powiatu. Na miejscu 360. jest Liceum Ogólnokształcące im Jana Pawła II z Kleszczowa, a na pozycji 488. jest VI Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta.

Najlepszym liceum w Polsce po raz kolejny zostało XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE