Reklama

Reklama

Radny pyta prezydent Bełchatowa o graffiti. Gdzie będzie można malować po ścianach?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Radny pyta prezydent Bełchatowa o graffiti. Gdzie będzie można malować po ścianach? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Radny miejski zwrócił się o udostępnienie na terenie Bełchatowa miejsc do malowania graffiti. Prezydent miasta wyraziła na to zgodę i wstępnie uzgodniła listę obiektów, na których grafficiarze będą mogli podzielić się swoją twórczością.

Reklama

Już wkrótce na terenie Bełchatowa będzie można legalnie malować graffiti. O wyznaczenie takich miejsc, w imieniu grafficiarzy, zwrócił się do władz miasta miejski radny – Mateusz Broncel.

- Kilka miesięcy temu zwrócił się do mnie przedstawiciel środowisk graffiti i hip-hop o wsparcie w w sprawie wyznaczenia takich miejsc do malowania. Wkrótce będzie można to robić legalnie za zgodą miasta i w lokalizacjach do tego przygotowanych – mówi radny Broncel.

Podczas ostatniej sesji radny ponownie dopytywał prezydent Mariolę Czechowską o graffiti. Otrzymał zapewnienie, że już wkrótce miejsca zostaną udostępnione dla młodzieży.

- Inżynieria miasta przygotowała już odpowiedni wykaz takich miejsc. Po odpowiednim uzgodnieniu z właścicielami, bo musimy pamiętać, że nie wszystkie obiekty są własnością miasta, chwilę później taką listę miejsc opublikujemy – powiedziała Mariola Czechowska.

Jak dodaje radny Broncel, wśród takich wyznaczonych miejsc do malowania mógłby znaleźć się m.in. skatepark na osiedlu Binków czy pobliski przystanek autobusowy na ulicy Staszica.

- To oczywiście nie będą napisy obraźliwe ani wulgarne. Młodzi ludzie chcą po prostu przedstawiać swoją twórczość i szukają miejsc, w których mogą to zrobić w sposób legalny, bez mazania po blokach i innych miejscach, gdzie to jest zabronione – przekonuje Mateusz Broncel.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy