Reklama

Reklama

Radni zdecydowali w sprawie podwyżki za śmieci. "Zapłacimy tyle co w Berlinie"

Opublikowano: czw, 2 gru 2021 10:01
Autor: | Zdjęcie: Archiwum/Zdjęcie poglądowe

Radni zdecydowali w sprawie podwyżki za śmieci. "Zapłacimy tyle co w Berlinie" - Zdjęcie główne

foto Archiwum/Zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Radni miasta przegłosowali nowe stawki za wywóz śmieci w Bełchatowie. Będą obowiązywały aż do połowy 2024 roku. O ile więcej zapłacimy od stycznia?

Reklama

Od nowego roku bełchatowianie zapłacą więcej za wywóz śmieci. Radni miasta uchwali nową stawkę, która wyniesie 29,50 zł od osoby zamiast obecnych 26 zł. W przeliczeniu na 4-osobową rodzinę w bloku miesięcznie opłata wyniesie więc aż 118 zł. Dla mieszkańców Bełchatowa to kolejna podwyżka. Przypomnijmy, że w 2019 r. płaciliśmy 8,50 zł od osoby, rok później - 19 zł, a w 2021 roku aż 26 zł. 

Przetarg na wywóz śmieci wygrała spółka Eko-Region, która jako jedyna złożyła ofertę. Co ważne, podjęta uchwała gwarantuje, że bełchatowianie zapłacą taką stawkę przez najbliższe dwa i pół roku, a nie przez rok, tak jak to było dotychczas. Czas usługi wydłużono bowiem do 30 miesięcy -   od stycznia 2022 r. do czerwca 2024 r. 

Magistrat w uzasadnieniu wyjaśnia, że duży wpływ na podwyżkę, mają m.in. wzrost ilości wytwarzanych śmieci, a także wymagane wyższe poziomy odpadów przygotowanych do ponownego użycia i recyklingu, a także rosnąca opłata środowiskowa za umieszczenie śmieci na składowisku.  Wśród kolejnych przyczyn wymieniono też m.in. konieczność zakupu elektrycznych lub napędzanych gazem ziemnym samochodów do odbioru odpadów, a także rosnące koszty paliwa, prądu i płacy minimalnej. 

W Bełchatowie jak... w Berlinie

Podczas sesji wywiązała się dyskusja nad gospodarką odpadami w mieście i ustaloną ceną. Radny Włodzimierz Kuliński (Koalicja Obywatelska) zauważył, że założenie wzrastania liczby odpadów w kolejnych latach, pomimo malejącej liczby bełchatowian, jest swego rodzaju „kapitulacją”. Podał też zaskakujące porównanie.

- Mieszkaniec Bełchatowa będzie płacił za tą usługę tyle co mieszkaniec Berlina. Tylko jest taka delikatna różnica, że mieszkaniec Berlina cztery raz tyle zarabia – powiedział Włodzimierz Kuliński. - To nie jest tak, że Niemcy płacą mniej, bo wywożą śmieci do lasu. Oni to po prostu zoptymalizowali – dodał.

Radny Kuliński zaznaczył też, że stworzyliśmy sobie monopolistę w regionie, który „przygarnia polityków”, a to przecież nie oni powinni odpowiadać za gospodarkę odpadami, ale specjaliści.

- Miało być wspaniale, a mamy monopolistę, który osiąga po kilkadziesiąt milionów złotych zysku. To nie tak powinno wyglądać, że wykonujemy tylko proste działania arytmetyczne i dzielimy kwotę z przetargu na mieszkańców – powiedział Włodzimierz Kuliński.

Do słów radnego odniosła się prezydent Bełchatowa – Mariola Czechowska, która przypomniała, że przetarg został ogłoszony przez miasto na okres 30 miesięcy, bo samorządowi zależało, aby oferta nie była skierowana tylko do jednej spółki. Niestety oferta wpłynęła tylko jedna.

Do „niemieckiego przykładu” odniósł się również wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz, który przypomniał, że nasi zachodni sąsiedzi w zakresie gospodarki odpadami są daleko z przodu przed nami, także jeśli chodzi o stosowane technologie.

- Jeśli mówimy o Berlinie i tamtym systemie gospodarki, to zachęcam do zgłębienia tego, dlaczego te kwoty są tam porównywalne i wynoszą 30 zł na osobę. W Niemczech budowane są dziesiątki instalacji termicznego przetwarzania odpadów, które są kupowane jako paliwo i tym samym koszty gospodarki odpadami są niższe – zauważa Dariusz Matyśkiewicz.

Miasto sprzeda udziały w Eko-Regionie?

Radny Marcin Rzepecki zaproponował z kolei, aby miasto sprzedało udziały w Eko-Regionie i samo zajęło się wywożeniem śmieci. Mogłaby to robić, według radnego, jedna ze spółek miejskich, na przykład PGM.

W odpowiedzi prezydent Czechowska przyznała, że magistrat przeanalizuje takie rozwiązanie, ale zauważyła, że miasto nie posiada własnego wysypiska czy punktu zbiórki selektywnej odpadów.  Równocześnie podała przygotowane wyliczenia z miast, które zdecydowały się na taki krok. W Tomaszowie Mazowieckim mieszkańcy płacą 26,50 zł od osoby, w Radomsku – 24 zł, Sieradzu – 28 zł, a w Zduńskiej Woli – 35 zł.

Wiceprezydent: To jest korzystna oferta

Dariusz Matyśkiewicz zapewnił, że w porównaniu do innych sąsiednich samorządów, cena za wywóz śmieci jest bardzo korzystna. Dla porównania, w otaczającej miasto gminie Bełchatów, uchwalona stawka to 34 zł od osoby. Zaznaczył też, że w porównaniu do innych miast, zakres usługi Eko-Regionu dla Bełchatowa jest dużo korzystniejszy.

- Są to wymogi i zakres świadczonych usług, które miasto zamówiło w firmie, jedne z większych, jakie są w regionie. Nie wszyscy żądają mycia pojemników w zabudowie wielorodzinnej, nie we wszystkich miastach firma ma obowiązek wyposażenia odbiorców w pojemniki na odpady, a ceny mają dużo wyższe niż w mieście Bełchatów. Naprawdę dzisiaj nasz zakres jest jednym z największych możliwych do wynegocjowania za te pieniądze. To jest oferta korzysta dla mieszkańców – powiedział Dariusz Matyśkiewicz.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (70)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 miesiące temu | ocena +3 / -0

  Zewa

  To upośledzone myślenie na poziomie downowatym. Rzepecki ze swoimi umiejętnościami gospodarczymi nie ma nic do zarządzania miastem. Jako radny jedyny stawia w wątpliwość kompetencje miejskich decydentów i słusznie, bo to powinno być stawiane jeszcze bardziej zdecydowanie. Bełchatów jest konsumpcyjną ruiną i w obliczu zagrożeń wymaga wyborców, którz... Rozwiń

 • 2 miesiące temu | ocena +2 / -0

  Dlaczego zmienia się władza ?

  Władza zmienia się co kadencję lub Max dwie. Wszyscy politycy nas dymają, dlatego raz jedni raz inni ale to samo ogólnie 🤪

 • 2 miesiące temu | ocena +1 / -2

  zb

  radny rzepecki to juz miał ,,pomysla,, na bawelnianke bodajrze a wyszlo jak na Sloku czyli GOWNO !!!!

  • 2 miesiące temu | ocena +4 / -2

   Tak myślę

   Potrzebni są fachowcy do zarządzania. Rzepecki chociaż prowadził własną firmę i ma więcej pojęcia o gospodarce niż radny pracujący w miejskiej czy Państwowej spółce nie odpowiadający swoim całym majątkiem za wprowadzanie w życie swoich złotych pomysłów. Pozdrawiam

   • 2 miesiące temu | ocena +1 / -0

    Zewa

    To upośledzone myślenie na poziomie downowatym. Rzepecki ze swoimi umiejętnościami gospodarczymi nie ma nic do zarządzania miastem. Jako radny jedyny stawia w wątpliwość kompetencje miejskich decydentów i słusznie, bo to powinno być stawiane jeszcze bardziej zdecydowanie. Bełchatów jest konsumpcyjną ruiną i w obliczu zagrożeń wymaga wyborców, którz... Rozwiń

 • 2 miesiące temu | ocena +14 / -3

  Stan

  Bracia Strach, Grupa Ekotech Sp. z o.o., Ap-Logic Sp. z o.o., REMONDIS Sp. z o.o., Fbserwis Kamieńsk Sp. z o.o., Zakład Usług Komunalnych HAK Stanisław Burczyński. To tylko wycinek firm zajmujących się wywozem śmieci. CZY SKIEROWANO DO NICH ZAPYTANIE OFERTOWE? NIE, bo tak SKONSTRUOWANO przetarg, że warunki spełniał tylko EKO-REGION. To dość łatwe n... Rozwiń

  • 2 miesiące temu | ocena +1 / -4

   klik

   no i co wyrzyskie gminy tak rozpisują przetargi, że tylko eko-region się zgłasza? może firmy maja jakiś deel i nie wchodzą sobie w teren ???

  • 2 miesiące temu | ocena +6 / -1

   ja

   Rok, czy dwa lata temu dwa przetargi wygrała firma spoza Bełchatowa, bodajże z Wrocławia o ile dobrze pamiętam. Oferowali o wiele niższa cenę, za wywóz. Dwa razy unieważnili przetarg. Ogłosili trzeci, w którym ofertę złożył tylko Ekoregion. Jawny przekręt.

 • 2 miesiące temu | ocena +7 / -2

  Śmieciarz

  I znowu jedna firma tylko wzięła udział w przetargu. Brakuje konkurencji i dlatego ceny sobie dyktuje eko-region. Wystarczy, że wpusciliby firmę z zewnątrz zaraz musieliby zejść z cenami, żeby konkurencja nie wygryzła

 • 2 miesiące temu | ocena +11 / -4

  Tak tylko pytam...

  Dlaczego tam gdzie pojawi się PiSowiec to od razu złodziejstwo na szeroką skalę

 • 2 miesiące temu | ocena +16 / -0

  zły.

  Ostatnia Kadencja Mariola !.. Wstyd ! sobie podnosisz zarobki a ludziom zabierasz nie tak zachowuje się gospodarz miasta !..

 • 2 miesiące temu | ocena +9 / -3

  Ekolog

  Eko-Region opanował desant z nadania partyjnego Miasto tak organizuje przetargi, że startuje do niego jedna firma, która jako jedyna prawdopodobnie może spełnić rozpisane warunki. Ceny więc mogą być spokojnie podnoszone, gdyż Eko-Region nie może mieć konkurencji. Co to ma wspólnego z wolnym rynkiem, zamówieniami publicznymi? Skoro tort konsumuje z... Rozwiń

 • 2 miesiące temu | ocena +13 / -3

  Szogun

  Szanowni "(bez) radni” będący w swojej niewiedzy lub – co prawdopodobne – złej woli. Po pierwsze: śmieci są bardziej cenne od mleka i wielu niezbędnych do życia produktów, co oznacza kompletny upadek cywilizacyjny i degenerację. Kilogram śmieci u większości niekomercyjnych gospodarstw (bez działalności gospodarczej), oscyluje na poziomie sześciu zł... Rozwiń

 • 2 miesiące temu | ocena +5 / -3

  Gosc

  Radni zapominają , że zbliżają się wybory i zawsze można zmienić radnych a nawet wójta

  • 2 miesiące temu | ocena +0 / -0

   LOGAN

   Nie rozumiesz durny „Gościu": Jedna kadencja wystarczy by z dziurawych skarpet twój wybraniec miał przynajmniej milion tu w hamburku...

 • 2 miesiące temu | ocena +8 / -2

  Tylko Jarosław

  Danusia i PiSowskie złodzieje mówią w TVP, że tak własnie wygląda dobrobyt i ja im wierzę

 • 2 miesiące temu | ocena +13 / -1

  Tubylec

  Mariola zarabia 18,400zł, radnym też podniosła zarobki to ICH jest stać na to żeby płacić nawet 100zł za śmieci. Tylko co na to biedniejsi mieszkańcy?

  • 2 miesiące temu | ocena +6 / -7

   Tyle w temacie

   Najbiedniejsi to niech się zabiorę za robotę to nie będą najbiedniejsi

   • 2 miesiące temu | ocena +7 / -3

    Słuchaj cwelu

    Do roboty to jest koń i traktor!

 • 2 miesiące temu | ocena +7 / -1

  Wasz Mateuszek

  Pensie rosną to i opłaty i ceny też rosną ale i tak żyję się wam bardzo dobrze żyjecie jak paczki w maśle

 • 2 miesiące temu | ocena +12 / -1

  Kaczor

  Nie macie prawa narzekać takiego dobrobytu jak jest teraz nie było od 30lat kraj miodem i mlekiem płynący żyć nie umierać

  • 2 miesiące temu | ocena +10 / -1

   PiSowski głupek : produkt regionalny

   Glapiński w telewizorze mówił że mamy cud gospodarczy , większy niż w Niemczech

  • 2 miesiące temu | ocena +3 / -9

   LOL

   Widzę że szydzisz... więc powiedz mi, kiedy w ostatnich 70 latach było lepiej...? Zimno masz w domu? Brakuje Ci ciepłej wody? Srasz do wychodka? Na głowe Ci kapie? Brakuje dróg? Brakuje Ci na jedzenie? Nie ma mięsa w sklepie? Nie masz choćby starego auta? Nie rozumiem... co Ci nie pasuje? 70 lat temu TEN kraj był RUINA!!! A jeszcze 30 lat temu BANK... Rozwiń

 • 2 miesiące temu | ocena +2 / -4

  Diiiiil

  Ja bym tymi smiviami nakarmil ich wszystkich i dawal szamvo do popijania. Żżryjtaaaaa tak sie do koryta pcgalscie to żżyryyjjjtaaaa!!!!!

 • 2 miesiące temu | ocena +11 / -4

  Ziober

  Ludziska pazerne na kasę za parę stówek są zdolni wylizać Kaczorowi kuper

 • 2 miesiące temu | ocena +8 / -4

  Alek

  Sprzedali się za parę groszy Sprzedawczyki a teraz im źle a będzie jeszcze gorzej

 • 2 miesiące temu | ocena +12 / -8

  W Warszawie stawki niższe (Trzaskowski). A miasto dużo większe, dużo dalej trzeba śmieci wywozić.

  Ale tam się dba o mieszkańca.

 • 2 miesiące temu | ocena +14 / -4

  Aa

  Ja to się zastanawiam jak można było wybrać tych baranów którzy rządzą naszym krajem gdzie ci ludzie którzy na nich głosowali mieli rozum chyba że byli tak bardzo omotani paroma stówka i jakie im dali Ludzie obudźcie się

 • 2 miesiące temu | ocena +7 / -12

  Marek

  nie no pewnie lepiej wybrać lewice i PO oni sa super jak cała UE super. Dokument KE o obraźliwych słowach, wewnętrzny przewodnik ​Komisji Europejskiej dotyczący "komunikacji inkluzywnej"doradza by unikać mówienia o "obu płciach" lub rozpoczynania przemówienia od frazy "panie i panowie"Według dokumentu za obraźliwy można również uznać termin "homos... Rozwiń

  • 2 miesiące temu | ocena +7 / -6

   TW Balbina

   Marek jesteś DEBILEM

   • 2 miesiące temu | ocena +5 / -1

    Marek

    Dlaczego?

 • 2 miesiące temu | ocena +3 / -4

  Aldona

  to miasto i jego mieszkańcy to i tak Rubikon dna. Nie zostanie kamień na kamieniu, tego "państwu" życzę

  • 2 miesiące temu | ocena +5 / -3

   haha

   bez przesady ten wirus nie jest tak istraszny wystarczy poczytac rzetelne dane a nie czytac onet czy wp

 • 2 miesiące temu | ocena +8 / -3

  TW Balbina

  Kaczyński nienawidzi Polski i Polaków

 • 2 miesiące temu | ocena +7 / -1

  Alek

  Tak im było źle to wybrali dobrobyt a teraz narzekają

 • 2 miesiące temu | ocena +11 / -2

  CC do

  Chciałbym zwrócić uwagę że płacimy tyle co w Berlinie ale znacznie więcej niż w Pradze.

 • 2 miesiące temu | ocena +14 / -2

  Sami sobie jesteście winni

  A tak w ogóle mieszkańcy Bełchatowa nie powinni narzekać przecież Bełchatów to bastion Pisu chcieli dobrej zmiany to ja mają wybrali dobrą zmianę

 • 2 miesiące temu | ocena +6 / -1

  Black

  W mieście minimalnie taniej i częściej zabierane śmieci, w gminie drożej i wywóz raz na miesiąc ( nie licząc miesiąców letnich, ale to tylko bio i komunalka), co to do uja ma być?! Jeszcze podwyżki sobie dają...

 • 2 miesiące temu | ocena +16 / -2

  Darek

  Takich sobie rajców wybraliście bełchatowianie. Zapisujcie sobie nazwiska i pamiętajcie przeczytać sobie je przed wyborami. Wybór jest zawsze, tylko czemu wybieracie tych co rozdają najwięcej ulotek, a nie tych co cokolwiek robią dla miasta.

 • 2 miesiące temu | ocena +12 / -1

  Aga

  Banda złodziej łupią ludzi ile wejdzie takiego dobrobytu się doczekaliśmy

 • 2 miesiące temu | ocena +20 / -1

  Zorientowany w sytuacji

  Fajnie nas dymają ? Ciekawe ile razy jeszcze w ciągu tego kontraktu zdrożeje ten odbiór śmieci. W Berlinie jak nie ma mnie w domu to nie produkuję śmieci i nie płacę. Płacę tylko za otwarcie pojemnika prywatną kartą z numerem domu i wkładamy 25 litrów odpadów i zamykamy . Każde otwarcie jest rejestrowane i rachunek przychodzi indywidualnie. A tutaj... Rozwiń

 • 2 miesiące temu | ocena +2 / -3

  Olals

  Panie Kuliński w Moszczenicy płacimy 30 zł

 • 2 miesiące temu | ocena +3 / -1

  jan uljan

  nikomu niezaplace jestem istota zywa wolna

 • 2 miesiące temu | ocena +20 / -1

  mieszkaniec

  dlaczego akurat na 30 miesięcy bo wybory za rok a w roku wyborczym nie robi się podwyżek. tylko w 2024 będziemy musieli dużo więcej ... tak samo nie buduje się obwodnicy teraz bo trzeba budować w rok wyborczy aby głosy się zgadzały . ahh ta polityka

 • 2 miesiące temu | ocena +22 / -2

  Mieszkaniec

  Radni Bełchatowa to potrafią tylko oddać cmentarz kurii łódzkiej bo nawet tym nie potrafią zarządzać a co tu mówić o stworzeniu firmy zajmującej się odpadami i tu znowu porównanie z kuria.. Mądry biskup Rys kupił właśnie taką firmę.. Kuria potrafi a nasi Włodarze nie. Drodzy radni obecnej kadencji z Plusa.. Jeśli chodzi o mnie to żaden mojego głosu... Rozwiń

 • 2 miesiące temu | ocena +18 / -1

  Jak długo trzeba czekać na spełnienie obietnic wyborczych?

  Kiedy powstanie holding spółek miejskich obiecany przez Pana prezydenta w kampanii wyborczej?

 • 2 miesiące temu | ocena +17 / -1

  Jacek

  No tak tym ********** na podwyżki trzeba dać ...i nic nie robiącej p.prezydent

 • 2 miesiące temu | ocena +21 / -2

  Mieszkaniec

  DD Bełchatów proszę o podanie nazwisk tych radnych którzy głosowali za podniesieniem opłat ich nazwiska należy umieścić na bilbordach przed wyborami

 • 2 miesiące temu | ocena +26 / -2

  Eko region to mafia smieciowa

  Koniec z segregowaniem śmieci za takie pieniądze które płacę za wywóz śmieci to oni sami niech segregują a nie żeby ludzie odwalali ze nich całą robotę a oni liczą milionowe zyski

 • 2 miesiące temu | ocena +11 / -2

  Świadome my som i interneta momy

  W gminie Kluki radne ustaliły, że po 32 od nowego roku zapłacimy. Dotuczas my płacili 20. I co? Nic. Te urzedniki, siedzom na tych stołkach, a zwykłemu człowiekowi to ino opłaty podnoszom nieustannie o całe 60 procyntów.

  • 2 miesiące temu | ocena +6 / -0

   Lewak

   Gmina Kluki to bastion PIS u macie co chcieliście

 • 2 miesiące temu | ocena +22 / -1

  Paweł

  Proste zrobić referendum za odwołaniem tej bandy złodziejskiej i problem z głowy a nie lamentować

  • 2 miesiące temu | ocena +1 / -2

   Brak

   Nie siej defetyzmu.

 • 2 miesiące temu | ocena +11 / -13

  PiSowski wiejski kretyn.

  Dla mnie śmieci to mogą być po tyle ile w Oslo. Byle Polska była katolicka i wolna od LGBT !!!!

  • 2 miesiące temu | ocena +18 / -2

   danqa

   ze staropolskiej fraszki wzięte : "tam gdzie rządzą księdze , tam swary i nędze"

 • 2 miesiące temu | ocena +20 / -3

  PIS i Plus to garabarze Bełchatowa !

  PIS jest tak samo winne jak PO , wszystko co im unia podsunie to pospisują bezmyślnie , oczywiście ich stać bo sobie podnieśli pensje . a ta gruba chodząca hipokryzja mówi że Berlin spala śmieci i mają taniej :) dlaczego nie można u nas spalać ? hipokryto ! dlaczego Niemcy do nas śmieci wywożą ?

 • 2 miesiące temu | ocena +3 / -3

  Damian

  W Piotrkowie dopiero jest taniocha - 42zł/osoba. Tak że radni mają jeszcze pole manewru

  • 2 miesiące temu | ocena +2 / -1

   Xyz

   Panie radny "Damian" proszę działać, pracować, budować a nie motywować podwyżkę że w Berlinie jest taniej.. Przepraszam, oczywiście chodziło że w Piotrkowie drożej. Doceniam wszystkie piaskownice i murale które powstały ale chyba czas na konkretną robotę nastał. Pozdrawiam

 • 2 miesiące temu | ocena +20 / -4

  mieszkanieć

  dobrze że radnych bedzie na to stać.

 • 2 miesiące temu | ocena +27 / -4

  Klemens

  A z czego będą podwyżki dla pisiorow?

 • 2 miesiące temu | ocena +12 / -6

  isruuuu

  Populacja polski to niecałe 38 milionów . Na śmiertelnego wirusa świata zmarło 80tys Polaków to = 0.2% całej populacji!!! Inaczej mówiąc śmiertelną pandemię która trwa 2 lata, przeżyło 99.8% rodaków. Dziękuje nie mam pytań … Bo tu chodzi o grilowanie temat i szczepienia, szczepienia , szczepienia!! Co za tym idzie? Nie wiem! Napewno nie chodzi o l... Rozwiń

 • 2 miesiące temu | ocena +9 / -10

  srooo

  Ciągle strasza tym omnibusem czy tam hektaktonem z rpa ale nigdzie nie ma ani słowa o tym jak przechodzą go chorzy. Ani słowa o tym że chociaż jedna osoba umarła (czy nawet że ktokolwiek jest hospitalizowany). Przestańcie straszyć! W Hiszpanii nawet izolację chcą robić mimo wyszczepienia populacji 90%. Żart. !

 • 2 miesiące temu | ocena +18 / -5

  danqa

  Dziadostwo, chamsko i pisowskie dno i miernotę żeście wybrali we wszystkich możliwych wyborach drodzy mieszkańcy EBE to teraz płaczcie i płaćcie.

  • 2 miesiące temu | ocena +4 / -17

   Alien x

   Za darmo bys chcial pewnie platformiaku

   • 2 miesiące temu | ocena +2 / -0

    ja

    Ale raz już wygrała inna firma, ba nawet dwa razy. To unieważnili przetarg i ogłosili trzeci przetarg, taki że tylko Ekoregion złożył ofertę. Rok, albo dwa lata temu to było.

   • 2 miesiące temu | ocena +3 / -2

    alien x

    dla mnie szanowna Pani jest cała polityka zła ... zobaczy Pani jak przetag wygra inna firma np z wrocławia... wtedy bedzie tanio a śmieci beda odbierac raz w tygodniu ;) zdrowia życze

   • 2 miesiące temu | ocena +7 / -2

    danqa

    jak już coś to "chciała" a nie "chciał". Czytaj uważnie, także tzw. "nicki". A druga rzecz, nie jestem zwolenniczką PO. Styropiany z Solidarności wywalczyły wolność i demokrację, więc ty masz prawo miłować pis, a ja mam prawo do swoich poglądów. A za darmo, to dziś nawet po zębach nie oberwiesz.

  • 2 miesiące temu | ocena +10 / -12

   mhmmm

   spokojnie jak dojdzie do władzy rzep i kulinski i rozno to bedzie raj na ziemi wszystko bedzie za darmo i kopalnie bedzie jeszcze 100 lat a czynszow miasto nie bedzie wogole pobierac tak bnedzie edorado jak KOalicja wygra

   • 2 miesiące temu | ocena +29 / -8

    danqa

    Żeby do władzy doszli ci o których piszesz najpierw mieszkańcy tego pisowskiego grajdołka muszą zmądrzeć i przestać wybierać miernoty z pisowsko-smoleńsko-kościółkowej sekty. A to raczej prędko nie nastąpi znając zamiłowanie owych mieszkańców do plebanowego bata i pisowskiej miernoty.