Reklama

Przyjdź pokrzyczeć na poetów!-slam poetycki

Opublikowano:
Autor:

Przyjdź pokrzyczeć na poetów!-slam poetycki - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na slam poetycki, pt. „Przyjdź pokrzyczeć na poetów!", który odbędzie się 21 marca w sali koncertowej MCK. Wydarzenie będzie poprzedzone spotkaniem z poetą – Markiem Czuku.
Start o godzinie 17:00.

"Przyjdź pokrzyczeć na poetów" – pod takich hasłem startuje tegoroczny slam poetycki, czyli wydarzenie, podczas którego na scenie zaprezentują się poeci – amatorzy. Z jednej strony – prezentacja własnych wierszy, z drugiej – bezlitosna ocena jury, w składzie którego zasiądzie tego dnia publiczność!
Oceniający czy oceniany – po której stronie chcesz stanąć?
Przed zawodami, z Publicznością i uczestnikami slamu spotka się Marek Czuku – łódzki poeta, który zaprezentuje wiersze swojego autorstwa oraz nigdy niewydane fragmenty prozy. Poecie towarzyszyć będzie aktor grupy teatralnej BAT – Scena Dorosłych – Sylwester Hałaszkiewicz.
Początek spotkania o godzinie 17:00.

Zasady slamu:
Turniej składa się z trzech rund. W pierwszej z nich poeci zostaną ocenieni przez wybrane w losowaniu osoby z publiczności. Czterej poeci, którzy zdobędą najwyższą ilość punktów, przejdą do półfinału. W półfinale dobrani poprzez losowanie w dwie pary poeci zaprezentują kolejne swoje wiersze. Do finału przejdzie dwóch z nich ― po jednym z każdej pary. O tym, którzy dwaj poeci dotrą do finału, zdecyduje już nie kilka osób, ale cała publiczność ― klaszcząc, tupiąc, skandując czy wykrzykując imię swojego faworyta. Finalistami slamu zostaną ci poeci, których występy publiczność nagrodzi najgłośniejszymi owacjami.
Warunkiem udziału w slamie jest przygotowanie trzech własnych wierszy. Każdy poeta na prezentację jednego wiersza ma maksymalnie trzy minuty. Zabronione jest używanie rekwizytów, kostiumów czy instrumentów.
Dla zwycięzcy slamu przewidziana jest nagroda pieniężna!

Wstęp wolny.

Zapisy:
Twórców, chcących spróbować swoich sił na poetyckim ringu, prosimy o zgłoszenia za pośrednictwem poczty elektronicznej, na adres: onlydraska@o2.pl. W mailu prosimy zawrzeć krótką notkę na swój temat ― kilka słów autocharakterystyki. Ilość uczestników pojedynku jest ograniczona. Jeśli ilość zgłoszonych uczestników nie przekroczy określonej liczby, możliwe będą zgłoszenia w dniu slamu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE