Reklama

Reklama

Przeznaczą pieniądze na akcje dla mieszkańców. Jak bełchatowskie starostwo podzieli dotacje?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Starostwo powiatowe w Bełchatowie

Przeznaczą pieniądze na akcje dla mieszkańców. Jak bełchatowskie starostwo podzieli dotacje?  - Zdjęcie główne

foto Starostwo powiatowe w Bełchatowie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Starostwo powiatowe w Bełchatowie przeznaczy blisko 120 tys. zł dla stowarzyszeń, które za te pieniądze mają zorganizować akcje dla mieszkańców. Na co zostaną przeznaczone dotacje?

Reklama

Stowarzyszenia mogą już składać oferty do bełchatowskiego starostwa na realizację zadań publicznych, które będą realizowane od 27 lipca do końca listopada. Powiat w budżecie na ten cel zaplanował prawie 120 tys. zł m.in. na wspieranie kultury fizycznej, ochronę zdrowia, pomoc społeczną, kulturę i sztukę, a także na upowszechnianie tradycji narodowej.

Jak informuje starostwo, najwięcej zaplanowano na „rozruszanie” mieszkańców Bełchatowa i okolic. Z puli 70 tys. aż 30 tys. zł będzie przeznaczone na wsparcie piłki nożnej, po 12,5 tys. zł przeznaczono na aktywizację dzieci i młodzieży uprawiających siatkówkę, lekkoatletykę, a na koszykówkę 6,5 tys. zł Na organizację czasu dla mieszkańców powyżej 55 lat zaplanowano 4,5 tys. zł, podobną kwota przeznaczona zostanie na wsparcie osób niepełnosprawnych.

Łącznie 20 tys. zł zaplanowano na organizację festiwali, przeglądów i koncertów. Kolejne 10 tys. zł powiat przeznaczy na organizowanie imprez dla dzieci z rodzin zastępczych, niepełnosprawnych oraz aktywizację osób niepełnosprawnych. Na promocję i zdrowia organizacje pozarządowe otrzymają w sumie 10 tys. zł. Swoje oferty stowarzyszenia mogą składać do 23 czerwca.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy