Reklama

Reklama

Prokuratorzy wbili łopatę pod nowy budynek przy ul. 1 Maja

Opublikowano: pon, 8 paź 2018 10:41
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś ruszyła budowa siedziby Prokuratury Rejonowej, obiekt powstanie na działce u zbiegu ulic Okrzei i 1 Maja. Zgodnie z planem budynek może być gotowy już za rok, tak zadeklarował wykonawca robót. W oficjalnym przekazaniu placu budowy i symbolicznym wbiciu pierwszej łopaty wzięli udział prokuratorzy, samorządowcy i przedstawiciele jednostek, które w codziennej pracy ściśle z prokuraturą współpracują.

Reklama

Obecna siedziba Prokuratury Rejonowej, która znajduje się przy Kościuszki 13, to de facto kilka pomieszczeń na ostatniej kondygnacji budynku, w którym mieszą się także Urząd Gminy Bełchatów i GOPS. Mówiąc delikatnie, to warunki dalekie od jakichkolwiek standardów. Nie lada wyzwaniem i utrudnieniem codziennej prokuratorskiej pracy jest też III piętro, które uniemożliwia sprawne dotarcie osób starszych czy niepełnosprawnych.

- Bardzo się cieszę, że dziś zmaterializowały się nasze plany i zamierzenia budowy obiektu dla Prokuratury Rejonowej w Bełchatowie. Był to ciężki okres, gdyż walczyliśmy o tę inwestycję przez ponad 10 lat. Na szczęście spotkało się to ze zrozumieniem zarówno Ministerstwa Sprawiedliwości jak i Prokuratora Krajowego Bogdana Święczkowskiego, który w skromnych warunkach budżetu wyasygnował środki na realizację naszego przedsięwzięcia. Być może już za rok będziemy mogli się cieszyć z nowoczesnego obiektu, przystosowanego do osób niepełnosprawnych – mówiła podczas uroczystego przekazania placu budowy Magdalena Witko, Prokurator Okręgowy z Piotrkowa Trybunalskiego

Nowy budynek bełchatowskiej prokuratury będzie jednopiętrowym, nowoczesnym obiektem z ciekawą architekturą opartą na trzech materiałach: kamieniu, szkle i aluminium. Ale z punktu widzenia przeznaczenia budynku o wiele istotniejsza jest jego funkcjonalność i przyjęte rozwiązania architektury wnętrza.

W piwnicach będą archiwa oraz cała infrastruktura techniczna. Na parterze zaprojektowano między innymi: odrębne pomieszczenia dla biura ochrony, salę konferencyjną, bezpieczne pomieszczenia dla komputerów. Ponadto to, co najistotniejsze dla prokuratorskiej pracy będą pokoje okazań z lutrem weneckim, odrębne pokoje dla osób zatrzymanych i doprowadzanych, magazyn dowodów rzeczowych, który w tej chwili mieści się w komendzie policji w Bełchatowie.

Nowa siedziba zapewni też możliwość należytego konwojowania osób zatrzymanych i podejrzanych, da wreszcie - czego brak tak bardzo doskwiera teraz - możliwość doprowadzenia tych osób w sposób odcinający ich od innych ludzi przebywających w prokuraturze. W tej chwili zdarza się, że pokrzywdzony bądź świadek mijają się w wąskim korytarzu z oskarżonym.

- Nowa siedziba to zdecydowanie poprawa komfortu dla mieszkańców i osób na rzecz których pracujemy. Pojawią się wreszcie windy dla osób starszych i niepełnosprawnych oraz niezbędne wyposażenie dla jednostki, a to z pewnością wpłynie na jeszcze sprawniejszą pracę – podkreśla Piotr Grochulski, Prokurator Rejonowy i dodaje: - Ktokolwiek gościł w naszej jednostce widział góry akt, które rosną przy ścianach pokojów prokuratorów. W nowej siedzibie będziemy mieli ten problem wyeliminowany, to będzie budynek na miarę XXI wieku

W siedzibie prokuratury zaprojektowano także garaże, szatnie dla osób przychodzących do jednostki i toalety. Na I piętrze przewidziano między innymi pokoje prokuratorów.

- Budowa rusza jeszcze w tym miesiącu. Oczywiście zaczynamy od prac ziemnych – fundamentów. Będziemy się starali jak najszybciej je wylać, by móc stawiać mury budynku. Chcemy dochować tego rocznego terminu realizacji, mamy nadzieję, że pogoda będzie dla nas przychylna i zima pozwoli nam na płynną i planową pracę – Piotr Marks, z firmy Budomax, podwykonawca inwestycji

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (12)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 lata temu | ocena +3 / -3

  ?

  Szpadlem nie byłoby łatwiej kopać?

 • 3 lata temu | ocena +4 / -4

  Re

  Wygrać koło oczyszczalni nic nie robią to chociaż niech wahają

 • 3 lata temu | ocena +6 / -6

  Olcia

  Takie piękne miejsce.Szkoda dla tych darmozjadów.

 • 3 lata temu | ocena +10 / -10

  budowalniecpozawodowce

  teraz wiem czemu w Pl sie tak dlugo i drogo buduje cokoolwiek, bo kopiemy łopatami

 • 3 lata temu | ocena +8 / -8

  Bełchatowianin

  Olszewski już za chwileczkę, już za momencik, wyjeżdżasz z Bełchatowa na taczce gnoju. Na tyle zasłużyłeś.

 • 3 lata temu | ocena +2 / -2

  Dejta spokoj

  Matko myślałem że kogoś zabili tym szapdlem I zakopali czyniąc zbrodnie doskonała. Nawiasem mówiąc łopaty były w promocji z funkcją kopania?

 • 3 lata temu | ocena +8 / -8

  Cnx

  Tylko parking niech będzie w miarę pojemny. Wystarczy już samochodów zaparkowanych wzdłuż ulicy Okrzei ( koło sądu oczywiście)

 • 3 lata temu | ocena +6 / -6

  ^^

  Ten po prawo jak już tyle schudł to mógł sobie zakupić nowa marynarkę chyba że to pożyczona od jednego z dwóch kolegów...

 • 3 lata temu | ocena +9 / -9

  Ciura

  Stop kolesiostwu i nepotyzmowi w sektorze państwowym

 • 3 lata temu | ocena +13 / -13

  Kooba

  JE*AC SAD I PROKURATURĘ pdw

 • 3 lata temu | ocena +18 / -18

  Brawo

  Łatwiej byłoby im jakby mieli szpadel

  • 3 lata temu | ocena +6 / -6

   grrrr

   "prokuratorzy, samorządowcy i przedstawiciele jednostek, które w codziennej pracy ściśle z prokuraturą współpracują" BANDA nie Potrafi nawet dołka wykopać a w ich rękach lezy los i zycie ludzi MASAKRA