Reklama

Program 500+ również dla pierwszego dziecka?

Opublikowano:
Autor:

Program 500+ również dla pierwszego dziecka? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Podczas poniedziałkowego spotkania z wyborcami wicepremier Beata Szydło zapowiedziała, że program „Rodzina 500 plus” będzie kontynuowany, a w przyszłości może objąć także każde pierwsze dziecko.

Po dymisji ze stanowiska Prezesa Rady Ministrów, Beata Szydło pozostała w rządzie Zjednoczonej Prawicy i objęła tekę wicepremiera, stając na czele Komitetu Społecznego. Jak mówiła w minionym tygodniu na antenie Polskiego Radia pracę tego ciała zamierza rozpocząć od oceny sytuacji i problemów demograficznych Polski oraz przygotowania programów, które mają pomagać rodzinom.

Po takich deklaracjach nie dziwi, że podczas otwartych spotkań wyborcy dopytują Beatę Szydło przede wszystkim właśnie o programy społeczne. Tak też było w poniedziałek w Lesznie, gdzie nie zabrakło pytań m.in. o program „Rodzina 500 plus”. Wicepremier zadeklarowała, że niewykluczone jest jego poszerzenie.

- Program będzie kontynuowany, a jeśli koniunktura gospodarcza pozwoli w przyszłości można pomyśleć o jego rozszerzeniu, jednak na pewno nie w tym roku. Jesteśmy na początku roku budżetowego, więc w tym roku na pewno nic się nie zmieni, ale jeżeli sytuacja gospodarcza będzie na to pozwalała, to w 2019 roku takie zmiany być może zostaną przyjęte – zaznaczyła wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości.

Obecnie świadczenie 500+ obejmuje niespełna cztery miliony spośród blisko siedmiu milionów dzieci.

Program był sztandarowym postulatem, który m.in. pozwolił Beacie Szydło wygrać wybory w 2015r. Wnioskować zatem można, że data jego rozszerzenia planowana na 2019 r. i zbieżność z kolejnymi wyborami może być nieprzypadkowa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE