Reklama

Producent wycofuje twaróg ze sprzedaży. Zawiera bardzo niebezpieczną bakerię

Opublikowano:
Autor:

Producent wycofuje twaróg ze sprzedaży. Zawiera bardzo niebezpieczną bakerię - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed groźną bakterią, którą zawiera jeden z twarogów sernikowych. Produkt jest wycofany ze sprzedaży, warto jednak sprawdzić czy nie mamy go w naszych lodówkach po wcześniejszych zakupach.

Twaróg sernikowy od Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Radomsku, o numerze partii: 2907185 oraz terminie przydatności do spożycia: 29.07.2018, został wycofany ze sprzedaży. W produkcie tym podczas kontroli właścicielskiej wykryto bakterie Listeria monocytogenes, wywołujące listeriozę - groźna choroba, której przebieg prowadzi nawet do śmierci.

Listerioza jest o tyle podstępna, że przez pierwsze trzy miesiące nie daje żadne objawów. Jest ona groźna szczególnie dla osób z osłabioną odpornością oraz seniorów, którzy mogą przez nią ucierpieć na zapalenie opon mózgowych, mózgu czy sepsę. Konsekwencją listerozy u kobiet w ciąży może być obumarcie płodu lub występowanie tej choroby u noworodka.

"Niniejszym informujemy, iż w trosce o bezpieczeństwo naszych konsumentów zdecydowaliśmy o wycofaniu produktu z rynku (…). Prosimy o zwrot zakupionych produktów oznaczonych w/w terminem przydatności do placówki, w której został zakupiony” - informuje w oświadczeniu zarząd OSM w Radomsku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE