Reklama

Reklama

Prawie ćwierć miliona złotych dla uczniów. Czeka ich ciekawa przygoda

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Gmina Bełchatów

Prawie ćwierć miliona złotych dla uczniów. Czeka ich ciekawa przygoda - Zdjęcie główne

foto Gmina Bełchatów

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Uczniowie jednej ze szkół pod Bełchatowem będą mogli skorzystać z dofinansowania w wysokości prawie ćwierć miliona złotych. Wiadomo już, na co przeznaczone zostaną fundusze.

Reklama

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kurnosie Drugim uzyskał grant w wysokości 50.919 euro w ramach Akcji 1 Erasmus+ Edukacja Szkolna. Dzięki temu 30 uczniów we wrześniu zamiast do szkolnych ławek, będzie mogło wyruszyć na wyprawę za granicę.

Młodzież biorąca udział w projekcje będzie mogła spędzić dwa tygodnie w słonecznej Portugalii, gdzie zasiądą w ławkach ze swoimi rówieśnikami. Wyjazd do Bragi oprócz nauki obfitował będzie w wiele atrakcji. Swoją chęć wyjazdu mogą już teraz zgłaszać uczniowie klas 5-7.

- W Portugalii będziemy się porozumiewać po angielsku, więc im lepiej uczeń radzi sobie z tym językiem, tym większą ma szansę na wyjazd - mówi Grzegorz Gryczka, dyrektor ZSP w Kurnosie Drugim.

Wszystkie koszty związane z wyjazdem uczniów i ich trzech opiekunów oraz z pobytem w Portugalii będą pokryte z funduszy projektu. Jak dodaje Gryczka, to będzie wspaniałe doświadczenie dla wszystkich uczestników, dla większości będzie to pierwszy wyjazd za granicę, pierwszy lot samolotem. Dla opiekunów będzie to okazja do zaczerpnięcia z portugalskich szkół rozwiązań, które mogą sprawdzić się również w Polsce. 

Erasmus+ to program unijny skierowany do młodzieży. Jego celem jest wspieranie uczniów, studentów, nauczycieli, wykładowców i wolontariuszy w prowadzeniu podnoszeniu swoich kwalifikacji m.in. poprzez naukę za granicą i wymiany studenckie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy