To już jest pewne. Firma Wielton zainwestuje w bełchatowskiej strefie przemysłowej przy ulicy Czaplinieckiej. Do tej pory można było opierać się tylko na nieoficjalnych informacjach. Teraz nowego inwestora potwierdziły władze miasta podczas ostatniej sesji rady miasta.
W trakcie dyskusji o nowych działkach inwestycyjnych, które magistrat nabył w 2021 i 2022 roku za prawie 1,4 mln zł, prezydent Mariola Czechowska przyznała, że takie działania wynikały z rozmów z nowym inwestorem.
- Dokupiliśmy gruntów w strefie przemysłowej przy ulicy Czaplinieckiej po wyższych kwotach, ale również po takiej cenie zostały sprzedane. Inwestor był zainteresowany terenem około 12 hektarów. Zrobiliśmy wszystko, aby zechciał w Bełchatowie inwestować. Mówimy tutaj o firmie Wielton. Z informacji, które posiadam wynika, że prace się rozpoczynają – powiedziała Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.
O tej inwestycji przy ulicy Czaplinieckiej informowaliśmy już w listopadzie ub. roku, wówczas jednak oficjalnie nie udało się potwierdzić tych wieści. Grunty w strefie kupiła spółka MP 1 z siedzibą w Ruścu, na czele której stoi Mariusz Szataniak. Na ponad 20 tys. metrach kwadratowych wybudowana ma zostać hala produkcyjno magazynowa, a także między innymi część socjalno-biurowa, miejsca parkingowe oraz potrzebna infrastruktura. m.in. drogowa i techniczna. Wiadomo również, że nowa inwestycja stworzy co najmniej 100 miejsc pracy.
Biuro prasowe Wieltonu przekazało wówczas, że na chwilę obecną grupa nie będzie jeszcze komentowała doniesień na temat planowanej fabryki. Teraz inwestycję potwierdzili jednak włodarze miasta.
Warto przypomnieć, że za sukcesami grupy Wielton stoją bracia Paweł i Mariszu Szataniakowie z Ruśca. Pierwszy z nich jest prezesem zarządu grupy, a drugi wiceprzewodniczącym rady nadzorczej. Obecnie Wielton jest jednym z trzech największych producentów naczep, przyczep i zabudów samochodowych w Europie.
Bracia Szataniakowie w 2006 roku przejęli większościowy pakiet w Wieltonie. Dziś firma, dzięki rozbudowanej sprzedaży, znajduje nabywców w 35 krajach Europy, Azji i Afryki. Jak dotychczas, na drogi wyjechało już ponad 75 tys. naczep i przyczep wyprodukowanych w Wieltonie.
Komentarze (0)