Reklama

Reklama

Inwestor szykuje nowe miejsca pracy w Bełchatowie. „Jedna z największych fabryk w Europie”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Inwestor szykuje nowe miejsca pracy w Bełchatowie. „Jedna z największych fabryk w Europie” - Zdjęcie główne

Pierwsza łopata pod budowę fabryki DS Smith została wbita w maju 2021 roku, a oficjalne otwarcie nastąpiło we wrześniu 2022 r. Kiedy ruszy budowa kolejnej? | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Firma DS Smith planuje rozbudowę swojego zakładu w strefie przemysłowej przy ulicy Czaplinieckiej. Ma powstać kolejna fabryka, dzięki której utworzone zostaną nowe miejsca pracy.

Reklama

Firma DS Smith, która jest dostawcą ekologicznych opakowań tekturowych, planuje rozbudowę swoich zakładów w bełchatowskiej strefie przemysłowej przy ulicy Czaplinieckiej. Przypomnijmy, że obecnie działająca fabryka oficjalnie została otwarta we wrześniu ubiegłego roku i dzięki temu utworzono 200 nowych miejsc pracy w Bełchatowie.

Inwestor jest na tyle zadowolony ze współpracy z miastem, że zamierza pójść za ciosem. Rąbka tajemnicy na temat nowej inwestycji uchylił podczas ostatniej sesji wiceprezydent Bełchatowa – Dariusz Matyśkiewicz przy okazji uchwalania nowego planu zagospodarowania przestrzennego dla fragmentu miasta „Domiechowice Zachód”.

- Ten plan zakładał, aby z jednej strony wykluczyć możliwość budowy tam fotowoltaiki, a wyłącznie budować ją na dachach budynków – mówił wiceprezydent Matyśkiewicz.

Jak podkreślił, wszystko po to, aby zabezpieczyć tereny inwestycyjne. Miasto chce uchronić się przed sytuacją, w której inwestor kupi działkę i postawi farmę fotowoltaiczną. Magistratowi zależy bowiem na firmach, które w strefie stworzą nowe miejsca pracy. Po chwili, ujawnił drugi powód zmiany planu.

- Drugą kwestią była dalsza chęć rozwoju przez firmę DS Smith, która wnioskowała o to, aby zlikwidować drogę pomiędzy działkami, które są ich własnością, bo oni chcą się rozbudowywać – powiedział Matyśkiewicz.

Zaznaczył, że dzięki temu ma powstać kolejne około 200 miejsc pracy, a inwestor ma już wstępne zgody właścicieli i przystępuje już do prac projektowych.

- I to była tak naprawdę kluczowa zmiana tego planu. To jest kolejny rozwój strefy przemysłowej, o kolejne miejsca pracy (...) Będzie to jedna z największych fabryk w Europie, dotycząca produkcji właśnie tych materiałów tekturowych – mówił Matyśkiewicz podczas sesji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy