Reklama

Powstanie nowa droga w Bełchatowie. Czy rozwiąże problem korków w tej części miasta?

Opublikowano:
Autor:

Powstanie nowa droga w Bełchatowie. Czy rozwiąże problem korków w tej części miasta?  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Magistrat planuje wybudować nową drogę w ścisłym centrum miasta. Planowana jezdnia połączy ze sobą ulice Kopeckiego i Okrzei. Czy nowy skrót przez tereny w okolicach targowiska rozładuje chociaż część zakorkowanych ulic w tej części Bełchatowa?

Kierowcy stojący w korkach na ulicy Wojska Polskiego, Armii Krajowej czy ulicy Pileckiego już niebawem będą mogli skorzystać… z nowego skrótu. Miasto przygotowuje się do budowy drogi, która ma znacznie poprawić komunikację w tej części Bełchatowa. Magistrat złożył już do bełchatowskiego starostwa wniosek w sprawie wydania decyzji o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Chodzi o budowę jezdni na odcinku od niedawno powstałej ulicy Kopeckiego do Okrzei.

- Zgodnie z opracowaną dokumentacją projektowo-kosztorysową zakres obejmuje budowę drogi gminnej na odcinku od ul. Kopeckiego do ul. Okrzei, łącznie z rozbudową włączenia w ul. Okrzei – mówi Aleksandra Duda-Andrzejewska z bełchatowskiego magistratu.

Nowa jezdnia będzie biegła przez nieużytki pomiędzy miejskim targowiskiem a osiedlem Okrzei. Mam mieć ponad pół kilometra długości. Projekt przewiduje budowę jezdni o zmiennej szerokości od 6 do 8 metrów, mostu na rzece Rakówce oraz obustronnych chodników. Nowa droga będzie miała też oświetlenie, odwodnienie wraz z siecią wodociągową, kanalizacją sanitarną i deszczową, a także ścieżkę rowerową w obrębie ulicy Okrzei. Którędy dokładnie zostanie wytyczona jezdnia? Projekt przewiduje, że będzie ona biegła przez tereny pomiędzy Bełchatowską Spółdzielnią Mieszkaniową a placem zabaw (tzw. statek piracki) oraz boiskami w pobliżu osiedla Słonecznego. Szacunkowy koszt inwestycji to ok. 6,5 mln zł.

- Łącznik, który ma powstać, z pewnością usprawni komunikację pomiędzy osiedlami, a także w pobliżu targowiska miejskiego – mówi Aleksandra Duda-Andrzejewska.

Kiedy inwestycja może się rozpocząć? Najwcześniej w 2021 roku, po uchwaleniu budżetu miasta na przyszły rok.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE