reklama

Do której szkoły w Bełchatowie najtrudniej się było dostać? Ósmoklasiści poznali wyniki rekrutacji

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ósmoklasiści poznali już wyniki rekrutacji do szkół średnich. Sprawdziliśmy, które klasy cieszyły się wśród absolwentów podstawówek największą popularnością.
reklama

Do szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez starostwo zakwalifikowało się 938 uczniów, natomiast 79 nie zostało przydzielonych do żadnej z placówek. Powiat zamierza otworzyć w tym roku szkolnym łącznie 31 klas, w tym 15 w liceach, 11 w technikach i 5 w szkołach branżowych. 

Najtrudniej było się dostać do klasy medycznej z językiem angielskim w I Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Broniewskiego. Próg wyniósł tam 147,8 pkt. Ze względu na zainteresowanie utworzono aż dwie klasy o tym profilu. Podobnie wysoko poprzeczkę zawieszono w klasie medycznej z matematyką, gdzie potrzebnych było 140,95 pkt. W placówce powstaną dodatkowo klasy: politechniczna, społeczna i informatyczna. Do szkoły zakwalifikowało się 210 uczniów. 

W przypadku II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego najwyższe progi były na kierunku medycznym (133,45 pkt) i medialno-psychologicznym (131,4 pkt). Ten drugi cieszył się największą popularnością, a z pierwszej preferencji wybrało go 93 uczniów. Dodatkowo w „Kochanku” utworzone zostaną klasy: językowa, menadżerska, politechniczna i społeczno-prawna. Zakwalifikowanych zostało 180 osób. 

W Zespole Szkół Ponadpostawowych nr 1 będzie się kształcić 306 absolwentów ósmych klas w trzech placówkach: IV  LO, Technikum Energetycznym i Branżowej Szkole I Stopnia nr 1. W liceum powstaną dwie klasy (policyjna i wojskowa). W „Energetyku” największym zainteresowanie cieszył się natomiast kierunek technik informatyk. Właśnie dlatego zdecydowano się na utworzenie dwóch oddziałów o tym profilu.

Dodatkowo w technikum powstaną klasy: technik energetyki odnawialnej, technik elektryk, technik pojazdów samochodowych, technik budownictwa i technik elektronik. Absolwenci ósmych klas, którzy zdecydowali się na szkołę branżową, będą się natomiast kształcić na kierunkach: monter sieci i instalacji sanitarnych, elektryk, mechanik pojazdów samochodowych i monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 otwarte zostaną klasy w Technikum Ekonomiczno-Hotelarskim i Branżowej Szkole I Stopnia nr 2. W „Ekonomiku” najpopularniejsze były profile: technik reklamy, technik logistyk oraz technik żywienia i usług gastronomicznych. Do szkoły zakwalifikowało się 182 uczniów. 

Dodatkowo w placówce powstanie kilka łączonych oddziałów, w których uczniowie będą się kształcić na kierunkach: technik hotelarstwa, technik ekonomista, technik usług fryzjerskich oraz technik geodeta. Z kolei w „branżówce” powstanie jedna klasa, składająca się w 1/3 z uczniów na profilu fryzjer oraz w 2/3 z tych na profilu kucharz. 

W prowadzonym przez miasto III Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza nie podjęto jeszcze decyzji na temat liczby utworzonych oddziałów. Podczas rekrutacji oferowano jednak absolwentom podstawówek pięć profili. Są to: klasa mistrzostwa sportowego, psychologiczno-społeczna, humanistyczno-językowa, informatyczno-geograficzna oraz ratownictwa medycznego. Do placówki zakwalifikowało się 108 osób.

Z kolei w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Zbigniewa Herberta naukę od września rozpocznie 48 uczniów. Zostaną tam utworzone dwie klasy, po 24 osoby każda: humanistyczno-lingwistyczna oraz matematyczno-przyrodnicza.  

Szczegółową tabelę z progami punktowymi do poszczególnych szkół udostępnił powiat bełchatowski. Prezentujemy ją w fotogalerii nad artykułem. 

 

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
reklama
reklama