Reklama

Popularny lek przeciwbólowy dla dzieci wycofany ze sprzedaży

Opublikowano:
Autor:

Popularny lek przeciwbólowy dla dzieci wycofany ze sprzedaży - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofuje ze sprzedaży popularny syrop dla dzieci - Ibufen Forte o smaku truskawkowym. Znajdująca się w nim substancja czynna ibuprofen nie spełnia norm ilościowych.

Wycofanie z rynku dotyczy syropu Ibufen Forte (Ibuprofenum) o smaku truskawkowym, który przeznaczony jest dla dzieci i ma działanie przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. Chodzi konkretnie o lek o numerze 031118, 200 mg/5 ml z terminem ważności do 2020 roku. Odpowiedzialność ponosi Medana Pharma, która stanowi skład grupy Polpharma.


Ibufen Forte dla dzieci został wycofany przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny ze względu na niespełnienie norm związanych z ilością ibuprofenu. Zaprzestanie sprzedaży tego syropu ma charakter profilaktyczny, ponieważ przekroczenie stężenia tego składnika nie stanowi ryzyka przedawkowania pacjenta. Reszta serii występująca na rynku spełnia wszystkie wymogi specyfikacji i są one dostępne dla pacjentów – taką informację podał dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej i CSR Zakładów Farmaceutycznych Polpharma SA Magdalena Rzeszotalska.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE