Reklama

Ponownie testowali na koronawiursa w bełchatowskim DPS. Pracownicy i pensjonariusze poznali wyniki

Opublikowano:
Autor:

Ponownie testowali na koronawiursa w bełchatowskim DPS. Pracownicy i pensjonariusze poznali wyniki  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Testy nie potwierdziły kolejnych przypadków koronawirusa wśród pensjonariuszy i pracowników Domu Pomocy Społecznej w Bełchatowie. Tym samym można było zakończyć kwarantannę. Starostwo zapewnia, że sytuacja w placówce jest już bezpieczna i wszystko wraca do normy.

Po dwunastu dniach kwarantanny ponownie przeprowadzono testy na koronawirusa wśród pracowników i podopiecznych DPS w Bełchatowie. Jak informuje bełchatowskie starostwo, u wszystkich osób objętych kwarantanną na terenie DPS wynik wyszedł negatywny, tzn. nie potwierdził obecności SARS-CoV-2.

Przypomnijmy, że sytuacja stała się groźna, gdy kilka tygodni temu u jednej z pielęgniarek pracujących w DPS test dał wynik pozytywny. Kilka dni później pozytywne testy potwierdzono u kolejnych trzech osób: dwóch pracowników i jednego pensjonariusza, którego przewieziono do szpitala w Łodzi. Kolejny test nie potwierdził jednak pierwotnego wyniku, a mężczyzna czuł się dobrze.

Na 14-dniową kwarantannę wysłano natomiast pozostałe osoby przebywające na terenie placówki m.in. dyrekcję, pracowników administracyjnych, obsługę i pensjonariuszy. Łącznie blisko 100 osób. Odwołano planowane wizyty lekarskie i wstrzymano przyjmowanie nowych mieszkańców. Władze powiatu powołały sztab kryzysowy. Po ostatnich trudnych i nerwowych tygodniach starostwo zapewnia, że sytuacja wraca do normy.

- Zadecydowano o kompleksowej dezynfekcji pomieszczeń, korytarzy, klatek schodowych, windy, sanitariatów i samochodu służbowego. Sytuacja w placówce jest znów bezpieczna, na co z pewnością miała wpływ szybka i właściwa reakcja kierownictwa oraz wykonane procedury bezpieczeństwa – informuje powiat.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE