Reklama

Reklama

Polityczna wojna z osobistym dramatem radnego w tle

Opublikowano: pon, 23 paź 2017 17:49
Autor:

Polityczna wojna z osobistym dramatem radnego w tle - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Emocje - jak po wielkiej bitwie kurz - w dużym stopniu już opadły, jednak polityczne konsekwencje tego co się wydarzyło na piątkowej nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu z pewnością jeszcze na dobre nie wybrzmiały. Dziś, po rozmowach z radnymi wiemy, że za wcześnie jest by mówić o konkretnych decyzjach. Niezależnie od tego jaki będzie polityczny los Ryszarda Ciągło, wojna w PiSie trwa dalej, a teraz weszła w fazę, której chyba nikt spodziewać się nie mógł.

Reklama

Gromy z burzy na nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu skupiły się na stanie radnego Ryszarda Ciągło. Trudno jednoznacznie wskazać czy Ciągło przyszedł na posiedzenie pod wpływem alkoholu, czy - jak napisał w swoim oświadczeniu - pod wpływem leków. Radny odmówił badania alkomatem, karetki jak sam podkreślał nie potrzebował. Trwający dwie godziny chaos zakończył wniosek formalny starosty Waldemara Wyczachowskiego o przerwanie obrad i ich wznowienie w piątek 27 października.

Dziś jest polityczna konsternacja. Nikt z przez nas pytanych radnych nie jest w stanie jednoznacznie powiedzieć jaki będzie dalszy polityczny los radnego Ciągło, za to pojawiają się komentarze piętnujące nie tylko jego zachowanie.

Wicestarosta Grzegorz Gryczka, który niewykluczone, że podczas piątkowej sesji zostałby wreszcie skutecznie zastąpiony przez innego kandydata na to stanowisko, nie dziwi się powszechnemu zbulwersowaniu.

- Stan w jakim Pan radny Ciągło pojawił się na sesji godzi w dobre imię samorządowca i funkcjonariusza publicznego. Tak z ludzkiego punktu widzenia, jest mi troszeczkę szkoda radnego. Po pierwsze jego polityczni koledzy, partyjni „sprzymierzeńcy” pozwolili mu na tę sesję pójść, mimo, że dokładnie wiedzieli w jakim jest stanie. My tutaj możemy mówić i mydlić ludziom oczy, że to były: choroba, stres i tak dalej, ale dokładnie wiemy jak to wyglądało... Czuć było alkohol od radnego, absolutnie nie można było się z nim dogadać. To nie powinno się tak wydarzyć. Koledzy radnego Ciągło powinni go zdyscyplinować i nie dopuścić do tego, aby nawet wszedł do urzędu, a tym bardziej na salę, gdzie podejmowane są najważniejsze decyzje dla powiatu. Przykra jest ta sytuacja, bo myślę, że partyjni koledzy doprowadzili do tego, że najprawdopodobniej będzie to koniec politycznej kariery Ryszarda Ciągło – mówi Grzegorz Gryczka.

To co wydarzyło się na piątkowej nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu jest jednym z elementów ogromnego politycznego galimatiasu i niejako konsekwencją wzajemnych odwoływań i powoływań na funkcje w zarządzie i prezydium rady. Na sesji, która została przerwana miały być procedowane tylko i wyłącznie personalne wnioski. Z prezydium mieli zostać odwołani Karol Orymus, Iwona Kowalska i Damian Nowak, w ich miejsce mieli zostać powołani nowi członkowie. Ze stanowiskiem ostatecznie miał się też pożegnać Grzegorz Gryczka.

Nie jest nowością, że w Radzie Powiatu ścierają się dwa obozy PiS – jeden skupiony wokół „frakcji Macierewicza”, a drugi skupiony wokół senatora Dobkowskiego. Do tego drugiego należą: Iwona Kowalska, Barbara Dobkowska, Elżbieta Kołatek, Karol Orymus i Miłosz Rudnicki – zgodnie z uchwałą podjętą na posiedzeniu Zarządu Okręgu Prawa i Sprawiedliwości Okręgu nr 10 Piotrków Trybunalski 29 września osoby te usunięto z partii (więcej TUTAJ)

- Ostatnio odbiło się szerokim echem usunięcie nas z szeregów Prawa i Sprawiedliwości. Dowiedzieliśmy się o tym z mediów, a powodem usunięcia - jeśli dobrze pamiętam - było „niegodne zachowanie”. Jeśli nasze zachowanie i nasze działanie jest złe, no to mogę tylko pogratulować staroście i nic więcej.... To jest osobisty dramat Ryszarda Ciągło i rodzi się pytanie: do jakiego stopnia można się posunąć, by do takiego dramatu dopuścić i kto się do tego posunął? – retorycznie pyta Karol Orymus i dodaje: - Byliśmy przeciwni przyjęciu pana Ryszarda Ciągło do grona członków Prawa i Sprawiedliwości. Jednak na wniosek złożony przez pana starostę Ryszard Ciągło, radny z PO przeszedł do PiSu

Elżbieta Kołatek, która również została z PiS usunięta też nie ma wątpliwości, skąd obecność Ryszarda Ciągło, długoletniego członka Platformy Obywatelskiej w strukturach Prawa i Sprawiedliwości:

- Ryszard Ciągło został przyjęty jako „jeden głos”, który będzie przeważał nad na nami i tylko tyle. Właśnie w ostatni piątek, kiedy odbyła się sesja zrozumieliśmy i zobaczyliśmy na własne oczy do czego i komu ten Pan jest potrzebny. Został na sesję najprawdopodobniej wprowadzony tylko dlatego, żeby ten jeden głos przeważył, więc ktoś zapanował nad tym, że ten człowiek zamiast zostać odwieziony do domu, pomimo stanu w jakim był, wszedł na salę – mówi radna Kołatek.

Starosta Waldemar Wyczachowski przebywa na planowanym urlopie, więc nie mieliśmy możliwości poprosić go o wyrażenie opinii.

Ryszard Ciągło w swoim oświadczeniu podkreślił, że: „oddaję się całkowicie do dyspozycji szefa klubu”. O komentarz poprosiliśmy więc Dorotę Pędziwiatr, szefową klubu powiatowych radnych PiS.

- W tej chwili jesteśmy po wydaniu oświadczenia przez pana Ryszarda Ciągło, w którym to przeprosił radnych i mieszkańców za to zachowanie, które miało miejsce. Ja w tej sprawie, na tę chwilę nie mam nic więcej do powiedzenia, ponieważ jako przewodnicząca nie rozmawiałam jeszcze z radnym. Nie było jeszcze spotkania klubu. W tym tygodniu takowe będzie miało miejsce. W najbliższy piątek, po sesji nadzwyczajnej będę mogła coś więcej powiedzieć – mówi Dorota Pędziwiatr.

Pytana o ewentualne konsekwencje jakie mogą być zastosowane wobec radnego Ciągło za takie przewinienia mówi, że:

- Na tą chwilę nie ma podstaw do tego, by mówić o jakichkolwiek przewinieniach. Tak, jak powiedziałam, nie rozmawialiśmy po piątkowej sytuacji z radnym Ciągło i myślę, że to spotkanie klubu jest konieczne i wtedy dopiero będziemy mogli powiedzieć coś więcej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (30)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 4 lata temu | ocena +3 / -3

  bng

  My wyborcy nie chcieliśmy plusa a wy go w mieście wprowadzacie. A kto się spotkał z PO rok temu w starostwie?

 • 4 lata temu | ocena +4 / -4

  Verona

  Prawda jest taka, że z PiS zostali usunięci tylko Orymus, Kowalska, Kołatek, Rudnicki radni powiatowi. Nie wiem dlaczego Pani Dobkowskai nie została usunięta, chociaż taki wniosek był złożony. Ktoś mówił, że Wiesiek się za nią wstawił?

 • 4 lata temu | ocena +3 / -3

  IIori

  Kto jest w prezydium miasta? Elżbieta Naturalna (PiS) Piotr Wysocki (PiS) i Sebastian Brózda (PiS) / Kto jest w prezydium powiatu? Damian Nowak (PO) Karol Orymus (PiS) Iwona Kowalska (PiS) „...radna kojarzona ze środowiskiem „senatorskiego PiS”, które w radzie powiatu współpracuje z PSL i Ziemią Bełchatowską.... Rozwiń

 • 4 lata temu | ocena +3 / -3

  Marta

  uważam, że wszystkiemu winna zapiekłość senatora, który kiedyś z takim samym zawzięciem tępił Brózdę, teraz robi to w stosunku do posła. Jednak z posłem już tak łatwo się nie da. Senator i jego grupa do komisji i prezydium rady przegłosowali ludzi z PO i PSL, poseł i jego grupa w mieście przejęli całą władzę w radzie ludźmi PiS. Każdy... Rozwiń

 • 4 lata temu | ocena +4 / -4

  hahaaaa

  do WOLLO: a jakie twoje z radomska

 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  piknajesien

  A propo...... trzeba dowiedzieć się z kim POpił, by głos był nie ważny :)

 • 4 lata temu | ocena +7 / -7

  Bogusława

  Myślę, że co by Pan Przewodniczący nie zrobił i tak wylano by na niego hektolitry błota, ot tak, taka już jest polityka. Pan Ciągło jak wszędzie słychać, sam odmówił wezwania pogotowia, coś z nim trzeba było zrobić - dla wyjaśnienia zaistniałej sytuacji została wezwana Policja, aby zweryfikować czy Pan Ciągło czuje się źle z powodów ... Rozwiń

 • 4 lata temu | ocena +4 / -4

  true story

  w piątek ten pan odda potrzebny głos a po sesji mu podziękują :) w paraleli sztywny pal azji już czeka :) ...

 • 4 lata temu | ocena +10 / -10

  !!!!!

  A co macie do zarzucenia Panu Przewodniczącemu, stanął na wysokości zadania i jest w przeciwieństwie do was człowiekiem prawym i z charakterem. Nie zrzucajcie hańby w waszym wykonaniu na sprawiedliwych, prawda sama się obroni.

  • 4 lata temu | ocena +1 / -1

   !!!!!!!!!!!

   ha, ha, ha

 • 4 lata temu | ocena +6 / -6

  .......

  Tak wartości + kłamstewko. Oj wartości...

 • 4 lata temu | ocena +6 / -6

  Bb

  Ja mam pytanie czy wartości jakimi kieruje się P.Wyczachowski już się nie liczą ,tylko władza i chęć rządzenia jest teraz ważniejsza .To się teraz liczy.PGryczk niech zrobi sobie rachunek sumienia i zastanowi się czy on jest taki nieskazitelnym .Trzeba sobie przypomnieć kim się było i kto mu rękę podawał zanim doszedł do tego miejsca. Bacznie śled... Rozwiń

 • 4 lata temu | ocena +9 / -9

  ewa

  Sprawa sesji powiatu potwierdziła jacy maluczcy i słabi ludzie nami rządzą. Wynika to zapewne z kompleksów. Brak kultury, wiedzy , ogłady, a przede wszystkim umiejętności politycznej. Grzegorz Gryczka wyróżnia się niewątpliwie urodą. Lecz również (obserwuję go od dłuższego czasu) wyczuciem politycznym, inteligencją, a także cię... Rozwiń

 • 4 lata temu | ocena +15 / -15

  Piotrek

  Wypowiedź Piędziwiatr: wiem, że nic nie wiem...ale będę widziała dopiero jak się skonsultuje z prezesem... Ja nie potrafię podjąć sama decyzji gdzie wydaje się ona oczywista...

 • 4 lata temu | ocena +14 / -14

  Rafał

  Mogę tylko współczuć prawdziwym radnym z pis , którzy za prawdę są wyrzucani a na ich miejsce wchodzą karierowicze . Trzymam za was prawdziwi pisowcy kciuki. Nie martwcie się wybory juz za rok i tamci zostaną rozliczeni wraz z panem starostą.

 • 4 lata temu | ocena +6 / -6

  Wollo

  Panie Przewodniczący a jakie były wytyczne z Megawatu? Pan jest w stanie podjąć jedną decyzję bez instrukcji telefonicznej? Hahahaha Ale Panu krzywdę zrobili tym wyborem.

 • 4 lata temu | ocena +6 / -6

  hallo

  Chrzanowski miał rację - do chorego to się pogotowie wzywa a nie policję., ale może strach przed utratą funkcji tak przewodniczącego przerażał, że nie był w stanie racjonalnie myśleć? Gryczka też by najprawdopodobniej stracił stanowisko, Dobkowska również. Komu więc zależało na tym by radny Ciągło nie dotarł na sesję? Mnie ciekawi, kto wcześ... Rozwiń

 • 4 lata temu | ocena +12 / -12

  ula

  Fakt faktem dajcie jej stołek to będzie miała więcej do powiedzenia. Przecież jest siostrą polityka, więc powinna otrzymać najwięcej. A mieszkańcy mam ich ....

  • 4 lata temu | ocena +3 / -3

   toni

   Ula ale Ty pusta jesteś, a do tego manipulantka i kłamczuszka

 • 4 lata temu | ocena +5 / -5

  Ron

  ULA jesteś manipulantką, albo małą kłamczuszką? Przewodnicząca powiedziała, że nie ma nic WIĘCEJ do powiedzenia, a nie, że nie ma nic do powiedzenia. Niby mała różnica a jakże znacząca. Chyba, że masz dziewczynko kłopoty ze zrozumieniem czytanego tekstu.

 • 4 lata temu | ocena +7 / -7

  Nord

  "Polityczna wojna z osobistym dramatem radnego w tle". Uczciwie przyznajmy, że na tym osobistym dramacie, to punkty zbija Pan redaktor DDB i GG, którzy namiętnie filmowali radnego. Mam nieodparte wrażenie, że radnemu coś się zarzuca, a samemu nie jest się w porządku.

 • 4 lata temu | ocena +13 / -13

  Ula

  Przewodniczący zrobił wszystko co było można. Sama widziałam i słyszałam. Kompromitacja to jest ,, nowej" przewodniczącej klubu PiS. ,, Nie ma nic do powiedzenia" hahahahaha może jakiś nowy stołek by się jej przydał to będzie miała co powiedzieć.

 • 4 lata temu | ocena +3 / -3

  Dragon

  Totalna kompromitacja przewodniczącego rady który nie poradził sobie z tą całą sytuacją, wykluczyć radnego z obrad i po sprawie. A komu zależało żeby nawet w takim stanie radny był i głosował to nie trzeba być mędrcem żeby to wiedzieć kto chciał odwołać Gryczke Dobkowska i prezydium rady bo chyba nie Gryczka jak ktoś pisze poniżej ?!? Kompro... Rozwiń

  • 4 lata temu | ocena +4 / -4

   maniek

   nie można wykluczyć radnego, to nie sejm

 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  syty

  Każde gó..o pływa na powierzchni dopóty dopóki nie nasiąknie gn.....ą , szybciej czy wolniej idzie na dno.

 • 4 lata temu | ocena +6 / -6

  XXX

  Ciekawe czy zmanierowani mieszkańcy Bełchatowa znowu pójdą zagłosować na swój ukochany PIS jak każe im ich Pan i władca Kaczyński.

 • 4 lata temu | ocena +5 / -5

  cuma

  Komu zależało aby R. Ciągło nie dotarł na Nadzwyczajną Sesję Rady Powiatu ? Około godz.14 (sesja zaplanowana na godz. !5) widziano G.G. bardzo roześmianego na mieście. Dzisiaj, wobec zaistniałej sytuacji, najwięcej do powiedzenia w tej sprawie ma G.G. . Czy aby G.G. mówi wszystko co wie w tej bulwersującej sprawie.

 • 4 lata temu | ocena +3 / -3

  Tomek

  Pan Gryczka mądrze prawi, ale jak widać pierwszy chwycił za aparat by nagrać i upokorzyć radnego. Suma sumarum, karygodne zachowanie urzędnika z PIS u. Za takie zachowanie natychmiastowe wydalenie z partii i z rady miasta (dyscyplinarka), z wpisem do akt.

 • 4 lata temu | ocena +2 / -2

  mucha

  ależ go obsiedli - jak muchy gówno

 • 4 lata temu | ocena +8 / -8

  ?

  Żenujący poziom władzy w Bełchatowie. Brak samodzielności podejmowania decyzji. Jeśli osoba publiczna nie ma na tyle rozumu, żeby pijana nie pokazywać się publicznie - nie nadaje się do niczego. Byle do wyborów. Obecnym radom - zarówno miasta jak i powiatu, kompletnie brak klasy - tylko wstyd i obciach gwarantują swoim wyborcom (w wi... Rozwiń