Reklama

Policja chwali się rekordowym poparciem Polaków. Wyprzedziła w sondażu Kościół i Prezydenta

Opublikowano:
Autor:

Policja chwali się rekordowym poparciem Polaków. Wyprzedziła w sondażu Kościół i Prezydenta - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia 27 marca CBOS opublikował raport z badania „Oceny działalności instytucji publicznych”. Polaków pytano o opinię na temat pracy kilkudziesięciu instytucji, od najważniejszych organów w państwie – Prezydenta, Sejmu czy Senatu na komercyjnych stacjach radiowych i telewizyjnych kończąc. Jak prezentują się opinie rodaków? Pierwsze miejsce w tym swoistym rankingu przypadło w udziale Polskiej Policji.

Z ostatniej edycji cyklicznego badania CBOS wynika, że Policja jest najwyżej ocenianą instytucją publiczną spośród wszystkich poddanych ocenie respondentów. Aż 75 procent ankietowanych dobrze ocenia jej działania. Jest oceniana wyżej m. in. od poszczególnych stacji telewizyjnych, a ponad dwukrotnie lepiej od sądów.

CBOS, w badaniu cyklicznym realizowanym w marcu i wrześniu każdego roku, monitoruje opinie dorosłych Polaków na temat działalności prezydenta, parlamentu, mediów oraz wybranych instytucji publicznych, w tym Policji. Wyniki najnowszej edycji badania wskazują, że trzy czwarte ankietowanych (75%) dobrze ocenia jej działalność. Jest to wynik nieco wyższy do uzyskanego w poprzedniej edycji badania (poprzednio było 74%). Wykres nr 1.

Wykres nr 1. Jak by Pan(i) ocenił(a) działalność Policji (%)

Wykres kołowy. Odpowiedzi badanych: dobrze - 75%, źle - 16%, trudno powiedzieć - 9%

Źródło: CBOS, 7-14 marca 2019 r., N=1046.

Policja znajduje się obecnie (drugi raz z rzędu) na pierwszym miejscu spośród wszystkich ocenianych instytucji. Warto również zwrócić uwagę, że Policja oceniana jest lepiej, niż wskazane stacje telewizyjne i radiowe. Wykresy nr 3 i nr 4.

Wykres nr 3. Jak Pan(i) działalność ...? (% dobrych ocen w marcu 2019 r.)

Wykres słupkowy. Wartości: Policja - 75, Wojsko - 73, Polsat - 71

Źródło: CBOS, 7-14 marca 2019 r., N=1046.

Wykres nr 4. Jak by Pan(i) ocenił(a) działalność Policji, sądów i prokuratury? (% dobrych ocen od marca 2013 r. do marca 2019 r.)

Wykres liniowy. Wartości dla 2019 roku: Policja - 75, Prokuratura - 34, Sądy - 32

Źródło: CBOS, 7-14 marca 2019 r., N=1046.

- Bardzo dziękujemy Państwu za zaufanie jakim nas obdarzyliście i docenienie codziennego trudu, poświęcenia i pracy policjantów oraz pracowników Policji - powiedział Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

A jakie jest wasze zdanie na temat działalności Polskiej Policji?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE