Reklama

Reklama

Podliczyli kwestę na bełchatowskim cmentarzu. To rekordowy wynik!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Podliczyli kwestę na bełchatowskim cmentarzu. To rekordowy wynik! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Podliczono tegoroczną kwestę na bełchatowskim cmentarzu. Ile zebrano podczas akcji "Ratujmy zabytki naszych nekropolii''?

Reklama

Po roku przerwy, spowodowanej pandemią koronawirusa, gdy w 2020 roku zamknięto cmentarze w Dniu Wszystkich Świętych, kwestujący ponownie pojawili się na terenie bełchatowskiej nekropolii, a także na cmentarzu w Grocholicach. Stowarzyszenie Przyjaciół Bełchatowa po raz kolejny zorganizowało zbiórkę na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków. Tegoroczna kwesta przyniosła rekordową kwote 16,5 tys. zł. 
 
- Szczególnie dziękuję wolontariuszom z Liceum Mickiewicza i Broniewskiego, Szkolnym Kołom Wolontariatu z SP nr 5 (Grocholice) oraz z SP nr 12 (Binków) a także harcerzom i zuchom z SP w Dobiecinie, druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bełchatowie, przedstawicielom Centrum Kształcenia Praktycznego, Społecznej Akademii Nauk oraz wszystkim wspierającym naszą kwestę niezależnie od poglądów - napisał w mediach społecznościowych Grzegorz Siedlecki, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Bełchatowa.
 
Stowarzyszenie kwestuje na cmentarzach Bełchatowa i Grocholic od 2003 roku. W tym roku zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na odnowienie kapliczki dziękczynnej za szczęśliwy powrót z obozu koncentracyjnego, która stoi przy jednym z wejść do bełchatowskiego cmentarza. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy