Reklama

Po tragedii w Koszalinie, strażacy skontrolowali bełchatowskie escape roomy. Są zastrzeżenia i kara

Opublikowano:
Autor:

Po tragedii w Koszalinie, strażacy skontrolowali bełchatowskie escape roomy. Są zastrzeżenia i kara - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Po piątkowej tragedii w Koszalinie przez całą Polskę przetacza się fala kontroli tzw. escape roomów. W naszym mieście są trzy takie miejsca. Już w sobotę i niedzielę bełchatowscy strażacy dokonali szczegółowego przeglądu dwóch pokojów zagadek. Do trzeciego, zaplanowanego na dziś nie dojdzie, bo właściciel od kilku tygodni nie prowadzi działalności.

Strażacy, podobnie jak w całym kraju sprawdzali między innymi czy lokale są wyposażone w butle z gazem (to właśnie jej wybuch był powodem tragedii w Koszalinie) czy posiadają i w jaki sposób są oznaczone wyjścia ewakuacyjne. Ponadto służby przyglądają się stanowi technicznemu budynków, instrukcjom przeciwpożarowym i instalacjom w lokalach. Jakie wnioski wyciągnięto w Bełchatowie?

- Prowadzone czynności w dwóch lokalach w dniach 5 i 6 stycznia wykazały łącznie dziesięć nieprawidłowości. Trzy z nich dotyczyły warunków ewakuacji, reszta dotyczyła spraw drobniejszych, bardziej porządkowych – wyjaśnia Wojciech Maciejewski z Państwowej Straży Pożarnej. - W związku z kontrolami nałożyliśmy jeden mandat karny

Zgodnie z przepisami właściciele escape roomów mają teraz 14 dni na wyeliminowanie nieprawidłowości. W przypadku bełchatowskich pokojów zagadek żadnemu nie wydano zakazu działalności.

Z kolei na terenie całego województwa łódzkiego do niedzieli strażacy skontrolowali dziewiętnaście espace roomów. Jak podkreślają mundurowi, w każdym ze skontrolowanych obiektów wykryto nieprawidłowości, łącznie mieli blisko sześćdziesiąt uwag i zastrzeżeń, wystawiono cztery mandaty.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE