Reklama

Płonące race, kwiaty i krzyże w centrum miasta. Samorządowcy i mieszkańcy upamiętnili Powstanie Warszawskie [FOTO]

Opublikowano: sob, 1 sie 2020 18:57
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mieszkańcy Bełchatowa oraz samorządowcy upamiętnili 76. rocznicę Powstania Warszawskiego. W mieście zawyły syreny, a pod pomnikiem Pamięci Bełchatowian złożono kwiaty. Na placu przed urzędem miasta stanęły krzyże. Przechodniom rozdawano kartki z kalendarza, które przypominały pamiętny dzień 1 sierpnia 1944 roku.

Punktualnie o godz. 17 w mieście zawyły syreny, przypominając tym samym o godzinie „W”, gdy 76 lat temu powstańcy rozpoczęli walki w stolicy. Wielu z bełchatowian zatrzymało się, aby w zadumie oddać hołd uczestnikom Powstania Warszawskiego. Później pod Pomnikiem Bełchatowian w parafii pw. Narodzenia NMP samorządowcy m.in. władze miasta oraz powiatu, a także mieszkańcy złożyli kwiaty, odpalono też race. Wspólnie odśpiewano hymn i zmówiono modlitwę za poległych.

- Mamy olbrzymi luksus życia w dobie pokoju. Gdyby nie powstańcy warszawscy, gdyby nie żołnierze września 1939 roku, gdyby nie przedstawiciele podziemia antynazistowskiego i antykomunistycznego, być może tego luksusu byśmy nie mieli. Powstanie Warszawskie uczy nas patriotyzmu, miłości do Ojczyzny i poszanowania tradycji. Składając kwiaty dajemy świadectwo temu, jak ważne są dla nas wartości, o jakie z bezgranicznym poświęceniem przed 76 laty walczyli powstańcy - mówił wiceprezydent Łukasz Politański.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE