Reklama

Planujesz wyrzucić choinkę po świętach? Zanieś ją do schroniska!

Opublikowano:
Autor:

Planujesz wyrzucić choinkę po świętach? Zanieś ją do schroniska! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W bełchatowskim schronisku ruszyła już kolejna akcja pn. "PSYgarniemy choinki". Wszyscy, którzy planują wyrzucić swoje świąteczne drzewka, mogą je oddać do schroniska, aby tam zyskały swoje drugie życie.

Akcja organizowana jest już po raz drugi w bełchatowskim schronisku. Dawniej, to pracownicy tego obiektu przynosili swoje choinki, aby je zasadzić na wybiegu. Okazało się, że pomysł sprawdzał się znakomicie, dlatego w zeszłym roku postanowili oni zorganizować wydarzenie na większą skalę.

- Zasadzimy je i będziemy o nie dbać, a latem nasi podopieczni będą mogli zaznać pod jej cieniem wytchnienia - wyjaśnia Mariusz Półbrat, kierownik schroniska. - Zapraszamy wszystkich.

Jest to bardzo pomysłowa alternatywa i zamiast wyrzucać choinki na śmietnik po okresie świątecznym, możemy je podarować zwierzętom. Chodzi tu oczywiście o te drzewka, które są dobrze ukorzenione i były kupione w doniczkach. Pracownicy schroniska zdają sobie sprawę, że nie wszystkie iglaki się przyjmą, ale jednak im więcej ludzi weźmie udział w akcji, tym większe szanse będą, że kilka z nich przez lata będzie jeszcze służyć w dobrej sprawie. Mowa tu oczywiście o wygłuszaniu hałasu, czy chronieniu przed mroźnym wiatrem - zimą lub przed słońcem – latem.

Choinki można dostarczać na teren schroniska praktycznie przez cały tydzień, od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00 i w soboty między 10:00, a 16:00. Schronisko dla bezdomnych zwierząt swoją siedzibę ma w Bełchatowie przy ul. Zdzieszulickiej. Więcej informacji uzyskać można pod numerem telefonu: 44 633 38 77 oraz 600 185 657.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE